Hava sıcaklığı ne zaman düşecek?

Hava sıcaklığı ne zaman düşecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Türkiye genelinde yarından itibaren çöl sıcaklıklarının geleceğini duyurdu. 5 günlük (Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı ve Çarşamba) hava durumu tahmin raporunu yayınlayan Meteoroloji, özellikle hava sıcaklıklarının özellikle Marmara, Ege, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu bölgelerinin tamamı ve İç Anadolu bölgesi ve Doğu Anadolu bölgesinin bir kısmında etkili olacağını bildirdi. Peki, havalar ne zaman serinleyecek? Sıcaklıklar kaç gün daha mevsim normallerin üzerinde seyredecek? işte d

Sonbahara günler kala çöl sıcaklıkları geri döndü. Yarından itibaren yurdun birçok bölgesi çöl sıcaklıkları ile kavrulacak. Mevsim normallerinde seyreden sıcaklıklar yarın öğleden itibaren yerini bunaltan sıcaklıklar alacak. Peki, havalar ne zaman serinleyecek? işte, illere ve bölgelere göre hava durumu ve en yüksek sıcaklıklar...

Orta ve doğu Karadeniz bölgesi ve Doğu Anadolu bölgesinin doğu ve güneydoğusunda kalan bazı iller hariç, sıcaklıklar Türkiye’nin tamamında etkili olacak. Bölgelere göre Meteoroloji Genel Müdürlüğünün 5 günlük hava durumu tahmin raporu şöyle;

MARMARA BÖLGESİ

Marmara bölgesinin batısında kalan Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul’un batı yakası hariç olmak üzere hava sıcaklıkları yarından itibaren mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Hafta sonunu kavurucu sıcaklıklarla geçiren Marmara bölgesi 31 Ağustos Pazartesi gününden itibaren mevsim normallerine geri dönecek. Çarşamba günü ise sıcaklık bölgenin doğusunda yine artış gösterecek.

Yarın en yüksek sıcaklık Sakarya’da 37 derece, en düşük sıcaklık ise Tekirdağ’da 29 derece görülecek.

Hava sıcaklığı ne zaman düşecek?

EGE BÖLGESİ

Ege bölgesi yarından başlayarak Salı gününe kadar çöl sıcaklığın etkisine giriyor. Çarşamba günü İzmir, Kütahya ve Uşak illeri hariç sıcaklıklar Ege bölgesinde etkisini devam ettirecek.

Ege bölgesinde haftanın en yüksek sıcaklığı Manisa ve Denizli’de 40 derece, en düşük sıcaklık ise Afyonkarahisar’da 34 derece görülecek.

Hava sıcaklığı ne zaman düşecek?

AKDENİZ BÖLGESİ

Akdeniz bölgesinde Salı günü Antalya ve Mersin mevsim normallerinde geçerken, yarından Çarşamba gününe kadar tüm illerde bunaltıcı sıcaklıklar etkili olacak.

Akdeniz’de haftanın en yüksek sıcaklığı 42 derece ile Kilis’te, en düşük sıcaklık ise 34 ile Mersin’de görülecek.

İÇANADOLU BÖLGESİ

Kırıkkale ve Kırşehir hariç İç Anadolu bölgesinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinde olacak.

Hava sıcaklığı ne zaman düşecek?

KARADENİZ BÖLGESİ

Karadeniz bölgesinde Bartın, Karabük, Kastamonu, Amasya ve Tokat illerinde ki sıcaklıklar Çarşamba gününe kadar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Muş, Bitlis, Van, Ağrı, Kars, Erzurum, Bingöl, Iğdır ve Hakkari illeri hariç olmak üzere Doğu Anadolu Bölgesinde yarından çarşamba gününe kadar 5 gün yüksek sıcaklıklar hakim olacak. En Yüksek sıcaklık 39 derece ile Elazığ’da, en düşük sıcaklı ise 30 Derece ile Ağrı’da görünecek.

Hava sıcaklığı ne zaman düşecek?

GÜNEY DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Güney Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan tüm iller yarından itibaren 5 gün boyunca mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkların etkisinde olacak. Bölgede en yüksek sıcaklık 40 derece ile Şanlıurfa’da, en düşük sıcaklık ise 36 derece Mardin’de görülecek.

Hava sıcaklığı ne zaman düşecek?

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler