Hava Sıcaklıkları Eylül Ayında Rekor Kırdı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları ile ilgili önemli uyarıda bulundu.

Hava Sıcaklıkları Eylül Ayında Rekor Kırdı

Meteoroloji sıcak hava dalgası ile ilgili yurt genelini uyardı. 

Meteorolojinin yapmış olduğu son değerlendirmelere göre, yarından itibaren sıcak hava dalgası yurdu etkisi altına alacak. 

Sıcaklık Rekoru Kırıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yapmış olduğu açıklamada,geçtiğimiz hafta boyunca hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6 ile 10 derece üzerinde seyrettiğini belirterek, ülke genelinin sıcak havanın etkisinde kaldığını ifade etti. 

Ülkenin kuzeybatı kesimlerinde Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın illerimizde bugüne kadar ölçülmüş Eylül ayı en yüksek sıcaklık rekorları kırıldığını belirtti.

Mevsim Normallerinin 6 ile 10 Derece Üzerinde

Meteorolojinin yapmış olduğu son tahminlere göre, yarından itibaren bir hafta boyunca sıcak hava dalgasını etkisinde kalacağı öngörülüyor. Sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6 ile 10 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji, ülke genelinde yağış beklenmediğini, az bulutlu ve açık geçeceğini belirtti.

Yarından İtibaren Sıcaklıklar Kendini Belli Edecek

Yurt genelinde dün ve bugün hava sıcaklıkları 2 ile 5 derece azalırken, yarından itibaren sıcak havaların hissedilir derecede artış yaşanacağı tahmin ediliyor.

Bu hafta sonundan itibaren sıcak hava yurdumuzun iç kesimlerinde; İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz ve Karadeniz bölgesinin iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında, ekstrem sıcaklık değerleri görülebileceği ve Eylül ayı en yüksek sıcaklık rekorlarının kırılabileceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji, mevsim normallerinin üzerinde yaşanan hava sıcaklıklarının, özellikle iç kesimlerde gece gündüz sıcaklıkları arasındaki aşırı fark yaşanması nedeni ile yaşanılacak sağlık problemlerine karşı dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Sonbahar ayında yazı yaşatan hava sıcaklıklarının, yarın itibari ile kendini hissettirecek derecede artış yaşanılacağı tahmin ediliyor.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2017, 14:03
YORUM EKLE