Havacılık Sektöründe Kariyer Hedefleyen Gençler Dikkat! THK Binlerce Gence Ücretsiz Havacılık Kursu Veriyor

Gençlerin en çok ilgi gösterdiği alanlardan biri havacılık sektörü. Öyle ki binlerce genç iş imkanları ve dolgun ücretleri ile havacılık sektöründe kariyer edinmeyi hedefliyor. Türk Hava Kurumu'da bu kapsamda çok sayıda gence ücretsiz kurs imkanı sağlıyor. Detayları haberimizde aktarıyoruz.

Havacılık Sektöründe Kariyer Hedefleyen Gençler Dikkat! THK Binlerce Gence Ücretsiz Havacılık Kursu Veriyor

Havacılık sektörüde kariyer hedefleyen gençlere yönelik yapmış olduğu açıklamalarında Türk Hava Kurumu'nun çalışmalarından bahseden Türk Hava Kurumu (THK) Başkanı Kürşat Atılgan, bu kapsamda ücretsiz sağlanan kurslar hakkında bilgi verdi. Konuya dair açıklamalarında devlet bütçesinden hiç bir pay almadan bu kurs imkanlarının sağlandığını ifade eden Kürşat Atılgan'ın açıklamaları şu yönde;

THK BİNLERCE GENCE ÜCRETSİZ KURS İMKANI SAĞLIYOR

Türk Hava Kurumu (THK) Başkanı Kürşat Atılgan ücretsiz kurslara yönelik yapmış olduğu açıklamasında, THK'nın 380 şubesiyle bünyesinde yaklaşık 2 bin çalışanı bulunduğunu ve bu faaliyetleri milletten aldığı yardımlarla yürüttüğünü söyledi. 

Türk Hava Kurumu'nun, Türk milletinin destek ve yardımlarıyla havacılık ve eğitim faaliyetlerine devam ettiği vurgusunda bulunan Atılgan "THK, her yıl 60 binden fazla gence verdiği ücretsiz havacılık kurslarıyla gökyüzüne yeni kanatlar kazandırıyor. Havacılık hassas ve pahalı bir iş. Milletin desteğiyle bu eğitimleri ücretsiz vermeyi sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı. 

GENÇLERİ KURSLARA DAVET ETTİ

Açıklamalarında ayrıca gençlere yönelik verilen eğitimlere değinen Kürşat Atılgan, "Havacılık faaliyetleriyle gençlerimizin milletini ve ülkesini seven, çevre bilinci yüksek, sosyal sorumluluk anlayışı gelişmiş, iyi vatandaşlar olarak yetişmesine katkıda bulunuyoruz." değerlendirmesinde bulundu. Konuşmasının sonunda gençlere farklı alanlarda sunulan bu kurs imkanlarından faylandalanmaları çağrısında bulunan THK Başkanı Kürşat Atılgan "Gençler, rüzgar yardımıyla motorsuz uçakla uçmayı öğrenmek ve pilotluğa ilk adım için planör, kuşlarla dans etmek için paraşüt, uçmayı öğrenmek için yamaç paraşütü, yamaçlardan kuşlar gibi süzülmek için yelken kanat, kendi yaptı uçağı uçurmanın keyfini çıkarmak için model uçak gibi kurslara davet ediyor." dedi. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE