Hazine Bakanı Albayrak Alman Finans Bakanı İle Görüştü ! Bakanlıktan Açıklama Geldi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Alman Finans Bakanı Bakanı Olaf Scholz ile görüştü. Gerçekleştirilen görüşme hakkında Hazine Bakanlığından açıklama yapıldı. Konu hakkında detaylar haberimizde...

Hazine Bakanı Albayrak Alman Finans Bakanı İle Görüştü ! Bakanlıktan Açıklama Geldi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Alman Finans Bakanı Bakanı Olaf Scholz ile bir görüşme gerçekleştirdi.

İki Bakanın görüşmesinde 21 Eylül’de Berlin’de bir araya gelme konusunda mutabık kalındı. Bunun yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. 

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından konu hakkında yapılan açıklamanın detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz... 

HAZİNE BAKANLIĞINDAN YAPILAN AÇIKLAMA

Hazine Bakanlığından yapılan açıklamada Bakan Albayrak'ın bugün Almanya Finans Bakanı Sayın Olaf Scholz ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği görüşmede ABD’den gelen yaptırım kararları ve Türkiye ekonomisine karşı atılan adımların değerlendirildiği ifade edildi. 

Ayrıca açıklamada "Sayın Scholz, güçlü Türkiye ekonomisinin hem Almanya hem de Avrupa Birliği için büyük önem taşıdığını belirtmiştir. Bakanımız Berat Albayrak, Türkiye’ye karşı ABD tarafından başlatılan haksız tutum ve uygulamalar sonrası Almanya’dan gelen destek açıklamalarından duyulan memnuniyeti dile getirmiş ve teşekkür etmiştir." ifadeler,ne yer verildi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2018, 17:12
YORUM EKLE