HDP Binası Önündeki Eyleme Katılan Aile Sayısı 10 Oldu

Çocuklarının dağa kaçırıldığını iddia eden Diyarbakır anneleri tarafından HDP il binası önünde oturma eylemi başlatılmıştı. Başlatılan oturma eylemine katılan aile sayısı 10'a yükseldi.

GÜNDEM 05.09.2019, 17:25
HDP Binası Önündeki Eyleme Katılan Aile Sayısı 10 Oldu

Çocuklarının dağa kaçırıldığını iddia eden Diyarbakır annelerinin, HDP il binası önünde başlattığı oturma eylemine katılan aile sayısı 10'a yükseldi.

EYLEME KATILANLAR OLDU

Çocuklarının HDP'lilerce dağa kaçırıldığını iddia ederek HDP il başkanlığı önünde evziye Çetinkaya, Remziye Akkoyun ve Ayşegül Biçer tarafınan eylem başlatıldı. Ayrıca eyleme 17 yaşındaki oğlu Yusuf Begdaş'ın kaçırıldığını belirten Celil Begdaş da katıldı.

Malatya'dan anne Sadiye Özbey, Gaziantep'ten anne Songül ve baba Şevket Altıntaş, Mardin'den anne Emine ve baba Şehmus Kaya, çocuklarının; Mersin'den Rahime Uymaz da yeğeninin terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirterek, geldikleri kentte Diyarbakır annelerinin yürüttüğü oturma eylemine katıldı.

Anne Sabiha Balta, Zazaca açıklama yaptı. Balta açılamasında yıldır haber alamadığı oğluna kavuşmak istediğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Oğlumu ölü veya diri istiyorum. Devlet oğlumu götürmedi, bunlar götürdü. Oğluma bir şey olursa, onları yakarım. Ne bıraktılar bana telefon açsın, ne bıraktılar benimle konuşsun. Oğlumu görmeye gittim, PKK'lılar başıma silah dayadı, bırakmadılar oğlumu göreyim. Sonuna kadar bunlara davacıyım. 5 yıldır sabrettim, yeter artık. Kendi oğullarını okutup, avukat, mühendis yapıyorlar, bizim çocukları öldürtüyorlar."

Yorumlar (0)