HDP Eş Başkanı Demirtaş'ın Cezaevi Odasında Tweet Araması!

Tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a asit sosyal medya hesabından paylaşım yapılması üzerine odasında arama yapıldı.

GÜNDEM 01.10.2017, 21:37
HDP Eş Başkanı Demirtaş'ın Cezaevi Odasında Tweet Araması!

Edirne'de tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kaldığı cezaevi odasında arama yapıldı. Gerçekleştirilen aramanın, HDP Eş Başkanı Demirtaş'a ait sosyal medya hesabı üzerinden yayımlanan paylaşımlar nedeniye olduğu açıklandı.

SELAHATTİN DEMİRTAŞ'TAN KONUYA İLİŞKİN AÇIKLAMA

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, konuya ilişkin bir açıklamada bulunarak hükümete yönelik eleştirilerde bulundu. HPD Eş Başkanı Demirtaş'ın odasın yapılan tweet aramasına yönelik açıklamaları şu şekilde, 

"Merhaba arkadaşlar. Bu twitleri cezaevinden atmıyorum. Dışarıdan atılıyor twitler. Hesabımdan twit atılınca, cezaevi odamızda rutin dışı twit araması yapıldı. Cezaevi personelini de zan altında bırakan bu trajikomik hükümet aklını çok da yadırgamıyorum artık. Odada twit bulunamadı doğal olarak. Çay için kettle vardı sadece. Twitter'ın kuşundan bile korkuyorsanız, darı ekmeyin o zaman."

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Yorumlar (0)