Herkesin tepkisini çekti! Bakanlık harekete geçti

İstanbul’da babası tarafından işkence gördüğü görüntülere yansıyan olay hakkında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti.

GÜNDEM 09.10.2019, 00:10
Herkesin tepkisini çekti! Bakanlık harekete geçti

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İstanbul’da herkesin kanını donduran işkence görüntülerinin sosyal medya kullanıcıları tarafından paylaşılması sonrasında harekete geçerek Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Selçuk açıklama yaptı.

İŞKENCE GÖRÜNTÜLERİ OLAY OLDU

İstanbul Taksim Tarlabaşı’nda bir evde öz babası tarafından darp edilen 19 yaşındaki bir genç kıza ait işkence görüntüleri sosyal medyada gündem oldu. İşkence görüntüleri vatandaşlar tarafından paylaşıldı. Paylaşılan görüntüler üzerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Bakanlığı'nın devrede olduğunu ve hukuki sürecin takipçisi olacaklarını açıkladı.

HUKUKİ SÜRECİ TAKİP EDECEĞİZ

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, “Tuğba kızımızın şiddete maruz kaldığı görüntüler hepimizi derinden sarstı. Şiddet kimden ve nereden gelirse gelsin asla kabul edilemez. Bakanlık olarak Tuğba kızımız ile iletişim halindeyiz. Sosyal inceleme süreci devam etmekte. Olayın hukuki boyutunu yakından takip edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)