Hizmet İş Sendikasından Taşeron Açıklaması ! 2017'de Kadro Verilecek Mi?

Taşeron işçiler hükümetin 2017 yılında kadro verip vermeyeceğini merak ediyor. Taşerona kadro konusu hakkında Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan'dan da bir açıklama geldi.

Hizmet İş Sendikasından Taşeron Açıklaması ! 2017'de Kadro Verilecek Mi?

2017'DE TAŞERONA KADRO VERİLECEK Mİ?

Başbakan Binali Yıldırım daha önce yaptığı açıklamasında ekonomiyi ilgilendiren düzenlemelerin yeni yasama yılında ele alınacağını ifade etmişti. Yeni yasama yılı ise Ekim ayında başlayacak ve kadro konusunun çözüme kavuşturulması için 2 ay süre kalacak. Bu kapsamda taşerona kadro konusu 2018 yılına sarkacak gibi görünüyor.

HİZMET-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan bir dizi temaslarda bulunmak ve sendika üyeleri ile bir araya gelmek için Antalya'ya gitti. Mahmut Arsan burada ilk olarak taşeron çalışanların sendikalı olmasına imkan sağlayan Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’i ziyaret etti. Ayrıca Mahmut Arslan taşeron olarak çalışan işçilerle toplantıda bir araya geldi. 

Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı burada taşeronlarla ilgili bir açıklama yaptı. Arslan açıklamasında "ÖSP'ye en başından beri karşıyız diyerek" şöyle devam etti;

"KADRO İSTİYORUZ"

“Bu başarı tüm teşkilatımızın başarısıdır. Bunu daim kılmak için özverili çalışmalarımız artarak devam edecek. Öte yandan ülkemizin ve sendikal hayatın en önemli gündem maddesi olan ve kangrene dönen taşerona kadroda getirilmek istenen ÖSP denilen sistemi asla kabul etmiyoruz. Biz konfederasyon olarak tüm taşeron işçilerin kamuda kadrolu işçi statüsünde istihdam edilmesini istiyoruz. Bizim mücadelemiz bu yönde devam ediyor."

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2017, 14:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Taşeron işçi
Taşeron işçi - 2 yıl Önce

ah başkan ah i̇şi̇n gücün si̇yaset yapmak bi̇raz sendi̇kacilik yapsan taşeron kadro alir