banner731

Hollanda Başbakanı Rutte'den Flaş Türkiye İtirafı !

Hollanda Başbakanı Mark Rutte yaptığı açıklamalarında Türkiye hakkında bir itirafta bulundu. Mark Rutte açıklamalarında NATO'nun Türkiye olmadan yapamayacağını ifade etti.

GÜNDEM 17.10.2019, 12:10
Hollanda Başbakanı Rutte'den Flaş Türkiye İtirafı !

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Türkiye'ni başlattığı Barış Pınarı Harekatı ile ilgili dün gece Temsilciler Meclisinde düzenlenen oturumda milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

TÜRKİYE İTİRAFI

Rutte bu konu ile ilgili açıklamalarında NATO'nun Türkiyesiz daha iyi olacağı iddiasını akıllıca bulmadığını belirterek açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Bu doğu tarafımızı açık bırakır. Türkiye, NATO’nun en güçlü üyelerinden biri. NATO’nun jeopolitik ve stratejik açıdan Türkiyesiz yapabileceğini zannetmiyorum."

Rutte, NATO’da olmasından dolayı Türkiye ile diyaloğa girme şansı bulunduğunu belirterek "NATO’nun Türkiye olmadan yapamayacağını düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Rutte açıklamalarında DEAŞ'lıları Hollanda'ya getirmenin imkansız olduğunu ifade ederek şu anda diğer ülkelerin de bu konuda birlikte hareket ettiğini ve hiçbirinin onları geri getirmekle meşgul olmadığını belirtti.

Yorumlar (0)