HSK Kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı

Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun (HSK) Resmi Gazete'de yayımlanan kararına göre Adana ve Bursa Bölge Adliye Mahkemelerinin yargı çerçevelerinin tekrardan planlandığı duyuruldu.

HSK Kararları Resmi Gazete'de Yayımlandı

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan duyuru çerçevesinde, HSK Genel Kurulu'nun bazı bölge adliye mahkemelerinin yargı çerçevelerinde yeniden düzenleme yapılacağına ilişkin karar açıklandı.

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre;

Adana Bölge Adliye Mahkemesinin yargı çerçevesi, Adana, Hatay, Mersin, Osmaniye ve Niğde illerinin mülki sınırlarını kapsayacak şekilde, Bursa Bölge Adliye Mahkemesinin Yargı çerçevesi de Bursa, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Kütahya ve Yalova illerinin mülki sınırlarını kapsayacak şekilde yeniden belirlenmesine karar verildiği duyurulur.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 17:02
YORUM EKLE