Hükümetin Kabinede Revizyon Yapacağı İddia Edildi!

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk hükümetinde kabinede revizyon yapılacağı iddia edildi. 16 olan bakanlık sayısının 19'a çıkacağı ifade edilirken bakanlara düşen iş yükünün hafifletileceği iddia ediliyor. İşte konuya yönelik olarak tüm detaylar sitemizde.

Hükümetin Kabinede Revizyon Yapacağı İddia Edildi!

Ankara kulislerinde yeni bir iddia konuşuluyor ve bu kapsamda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kabinedesinde revizyon yapılacağı iddia ediliyor.

Diğer yandan 16 olan bakanlık sayısının 19'a çıkacağı ifade ediliyor.

Hürriyet Gazetesi'nden Nuray Babaca'nın haberine göre bakanlıkların birleştirilmesiyle beraber bazı kurumların bağlı oldukları bakanlıkların değiştirilmesi sonrasında verimlilik ile sorunlar yaşandığı ifade edildi.

Dört bakanlığın büyüklüklerinin tek bakan çatısı altında yürütme yapmasının zorlaştığı konuşuldu.

Bu gelişmelerden sonra Ankara kulislerinde özellikle birleştirilmesiyle beraber büyük bir yapıya dönüşen karar alma mekanizmalarının sıkıntıya maruz kalan bakanlıkların yeniden bölüneceği ifade ediliyor.

Söz konusu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ayrılacağı konuşulurken Ticaret ve Gümrük'ün ayrı yapılara dönüştürülebileceği öne sürülmekte.

Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda da turizm ile ilgili çalışmaların başarıyla yürütülmesine karşın kültürün arka planla kaldığı ifade edildi.

Kamupersoneli.net

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE