Hükümetten 'Askerlik Sisteminde Düzenleme Yapılacak Mı?' Sorusuna Yanıt

Profesyonel orduya geçiş açıklamalarının ardından merak edilen askerlik süresi kısalacak mı? Askerlik sistemi ile ilgili bir düzenleme yapılacak mı? soruları Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a soruldu. İbrahim Kalın'a sorulan soru ve cevabı sizlerle buluşturuyoruz.

GÜNDEM 03.10.2018, 19:25
Hükümetten 'Askerlik Sisteminde Düzenleme Yapılacak Mı?' Sorusuna Yanıt

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın toplantıda konuşulan konulara dair önemli açıklamalarda bulundu. 

Bu kapsamda gündeme dair değerlendirmelerde de bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın kendisine sorulan sorulara yanıt verdi.  Bu kapsamda bir basın mensubunun askerlik sisteminde düzenleme yapılacak mı? sorusunu yanıtlayan İbrahim Kalın'ın açıklamalarını sizlerle buluşturuyoruz. 

ASKERLİKTE YENİ DÜZENLEME YAPILACAK MI?

Bedelli askerlik yasasının çıkmasının öncesinde dile getirilen profesyonel ordu kapsamında askerlik sisteminde değişiklik yapılması bekleniyor. Bu çerçevede hükümetin atacağı adımlar beklenirken bu düzenlemenin ise bedelli askerlik yasasının sonra ermesinin ardından başlatılacağı tahmin ediliyordu. 

Bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmamışken konu Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a soruldu. 

İbrahim Kalın tarafından düzenlenen basın toplantısı kapsamında bir basın mensubunu, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a 'Askerlikte yeni düzenleme yapılacak mı? sorusunu yöneltti. İbrahim Kalın bu soru üzerine, 'Şu anda yürüyen bir çalışma var diyemem.' sözleriyle karşılık verdi. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (1)
Mesut karabas 10 ay önce
Ilkokullar için uzman onbaşı alımlar açılması istiyoruz