Hz. Musa Karikatüründen Sonra Gırgır Dergisi Kapatıldı

Ünlü mizah dergisi Gırgır hakkında Hz. Musa ile ilgili yayınladığı karikatür sonrasında alınan bir karar ile kapatıldı. Şirketin avukatı tarafından yapılan açıklamada, buna sebep olan çizer ver çalışanlar hakkında yayıncı firma olarak Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağız denildi.

GÜNDEM 17.02.2017, 13:34
Hz. Musa Karikatüründen Sonra Gırgır Dergisi Kapatıldı

Ünlü mizah dergisi Gırgır tarafından yayınlanan karikatürde Hz. Musa'ya küfürler içerdiğinden dolayı sosyal medyada büyük bir tepki oluştu. Konu ile ilgili olarak yayıncı firmanın sosyal medya hesabından bir paylaşım yapılmıştı. Yapılan paylaşımda 'Yorgunluk ve uykusuzluk nedeniyle basım öncesi fark edilemeyen bu 'berbat' karikatür incitmiş olduğumuz herkesten özür dileriz' denilmişti.

DERGİ'YE KAPATMA KARARI

Konu ile ilgili olarak yayıncı şirketin avukatı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada derginin kapatılmasına ve dergiden çalışan herkesin işten çıkarılmasına karar verildiği belirtildi. Hürriyet'in haberine göre yapılan açıklamada "Gırgır dergisinin son sayısında yayınlanan hoş olmayan karikatür nedeniyle yayıncı şirket Gırgır dergisinin kapatılmasına ve dergide çalışanların tamamının işten çıkarılmasına karar vermiştir. Söz konusu karikatürün yayınlanması en başta toplumumuzu rahatsız ettiği gibi yayıncı şirketi de çok rahatsız etmiştir. Bu karikatürün firmayı zor durumda bırakmak amacıyla kötü niyetli çalışan kişi veya kişiler tarafından yayınlandığını düşünüyoruz. Dini değerlerin aşağılandığı bu karikatür kötü niyetli bir tutumla çizilerek, yayıncı şirkete danışılmadan, adeta gizlenerek, son anda habersizce yayına verilmiştir. Bunu yapan çalışanlar dini değerleri aşağılamak suretiyle suç işlemiştir. Buna sebep olan çizer ve çalışanlar hakkında yayıncı firma olarak Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacağız" denildi.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)