İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 2 Müdür ve 5 Danışman Ataması Yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yönetime gelmesiyle beraber yeni atamalar gerçekleştirdi. Peki İmamoğlu hangi atamaları yaptı? İşte ayrıntılar...

GÜNDEM 27.04.2019, 10:16 27.04.2019, 17:57
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 2 Müdür ve 5 Danışman Ataması Yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamğlu'nun atamasını yaptığı büroktar ise 1995 yılından günümüze kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi kadrosunda çalışan Nuri Sait Yıldırım oldu...

PEKİ SAİT YILDIRIM KİMDİR?

1992 yılı Afyon Kocatepe Üniversitesi Maliye Bölümü mezunu olan Yıldırım, 1998 yılından bu yana İBB Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda müfettiş olarak görev yapıyor.

Yıldırım, müfettişliğinin ilk yıllarında İBB Kent Orkestrası Müdürlüğünde 2 yıl müdür yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında ise 2 sene İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı danışmanlığını görevlerini yürüttü. İmamoğlu'nun atamasının ardından 25 Nisan 2019 tarihinde İBB Özel Kalem Müdürü olarak görevine başladı.

NURTEN UĞURSOY

Ekrem İmamoğlu'nun atadığı ikinci bürokrat ise Nurten Uğursoy olarak açıklandı.

PEKİ NURTEN UĞURSOY KİMDİR?

Marmara Ünivesitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezunu olan Uğursoy, 1982 yılında İBB'de çalışmaya başladı. 2009-2015 yılları arasında arasında Gaziosmanpaşa Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürü, 2015 yılından itibaren ise Avcılar Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürü olarak görev yapmakta iken İBB Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı olarak atamasının yapılması için onay alındı.

5 DANIŞMAN ATAMASI YAPILDI

İmamoğlu'nun atadığı isimler arasında iki bürokratın yanı sıra beş de danışman ise şöyle;

Melih Geçek, Ertan Yıldız, Naim Erol Özgüner, Yiğit Oğuz Duman ve Murat Ongun. Ongun aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin basın sözcülüğü görevini yürütüyor.

Yorumlar (0)