İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan 3 büyükşehir belediyesine kayyum atamasına sert tepki!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, Van, Mardin ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye başkanlarının görevden alınarak yerine İçişleri Bakanlığı tarafından kayyum atamasına sert tepki gösterdi. İmamoğlu kayyum ataması ile ilgili yatığı açıklamada “31 Mart Yerel Seçimlerinde milletin oylarıyla seçilmiş Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevlerinden alınarak yerlerine kayyum atanması demokrasiyle ve demokratik teamüllerle izah edilemez. Milletin iradesini yok saymak kabul edilemez.” ifadesini kullandı.

GÜNDEM 19.08.2019, 10:37
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan 3 büyükşehir belediyesine kayyum atamasına sert tepki!

Bugün sabah erken saatlerin Van Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır ve Mardin Büyükşehir Belediyesine Kayyum ataması gerçekşeltirildi. İçişleri Bakanlığı tarafından, haklarında terör örgütü soruşturması yapılan 3 büyükşehir belediye başkanı görevinden alındığı ve yerine kayyum atandığı bildirildi. Kayyum ataması ile ilgili İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendi sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Kayyum atamasına sert tepki gösteren İmamoğlu, “31 Mart Yerel Seçimlerinde milletin oylarıyla seçilmiş Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevlerinden alınarak yerlerine kayyum atanması demokrasiyle ve demokratik teamüllerle izah edilemez. Milletin iradesini yok saymak kabul edilemez.” ifadesini kullandı.

Güneydoğu'dan gelen bu son dakika gelişmesi akıllara 31 Mart seçimlerinden önce Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Erdoğan'ın yaptığı açıklamaları getirdi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yozgat’ta 25 Şubat 2019 tarihinde yaptığı konuşmada HDP’yi ve adaylarını eleştirmiş “Kandil emrediyor, CHP bunları yerine getiriyor. Kürdistan’da HDP’ye vereceğiz, batıda da AK Parti ve MHP’ye kaybettireceğiz diyor. Türkiye’de Kürdistan diye bölge ne zaman çıktı? 31 Mart’ta cevabı en güzel şekilde alacaksınız. Ülkemizi bölmeye çalışanlara yüz vermeyiz. Açtıkları çukurları onları gömdük mü? Kayyum atanan yerleri geri alacağız diyorlar. Benim vatandaşım bunları geri almana fırsat veriyorsa, devletin imkanlarını Kandil’e gönderecek olursanız yine kayyumlarımızı atarız.” demişti.

Yorumlar (10)
miko 1 ay önce
Demokrasiyi yanlış Anlamışsın sen ekremcim Propaganda yapma Hdp tıpkı bir ağacın geliçimini engelleyen piç dediğimiz otlardır ağacın kökünden beslenirler ama ağacı zamanla bitirirler bu piçler ülkeden temizlenmez ise halimiz haraptır ülke terörist dolar şerefsiz hdp Dağdan indirdikleri teröristleri Meclis e alıyor yetki veriyor ulan benim askerimi şehit eden şerefsizler bunlar. o kayyum atanan yerlerdeki belediye başkanları haklarında terör Soruşturması var ki zaten öle onlar teröristte Mecliste İstiklal Marışımız Okunurken ayağa kalmayan insanlara taviz vermek demokrasiye ilintilendirilemez. bu alelen vatan Hainliğidir. çok gördük hdp nin gerçek yüzünü kaç kez doğuda gebertilen teröristerin cenazesinde saf tuttular kaç kez Sözde Pkk nın lideri Öcalana Kaç Sayın diye hitap ettiler bunları ne çabuk unuttunuz ? Helal olsun RTE Başkana bu Teröristlere taviz vermemeliyiz.
hvv 1 ay önce
Terör destekçileri "Demokrasi" kafan mı karıştı !? hani sel basınca sen tatildeydin ama ?!!!!
aytekin Ertğrul 1 ay önce
Biz de sizin Sayın İmamoğlu gibi düşünmekteyiz.. Bu uygulamalar Beki de İstanbul için bir hazırlıktır bir örnek yaratmaktır. Bu yol artık gitmez. Sayın AKP yöneticileri. 81 Milyar açık 2019 mali yılı bütçesi ile bir yere gidilemez. ALDATILIYORSUNUZ
Serdar 1 ay önce
Ekrem sana ne girdi git işini yap İstanbul bok yuvasına döndü her yeri lağam bastı ..
miko 1 ay önce
kardeşim amacı başkanlık koltuğuna oturmak nah alır sözde bu şimdi istanbulda iyi iş yapacak herkez bunu sevecek başkan yapacak hdpkk ya taviz verip biz demokratik partisiyiz deyip ülkeyi bitirecek yok öle .
ali 1 ay önce
işine bak işine imamoğlu mk chp baskanlığına aday olsen gevşek
Sedat 1 ay önce
Ekrem imamoğlu doğrų söylüyor,adamlar teröristse mecliste işi ney,belediye başkanını halk seçmiş ,o zaman cumhur yerinede kayyum atıyalım ,feto ile beraberdi,halk patlarsa çok pis patlar,sonu kapı kule zindanlarında tecavüze uğrayan genç osman gibi olur,onu sarayında silerler.
Sedat 1 ay önce
Ekrem imamoğlu doğrų söylüyor,adamlar teröristse mecliste işi ney,belediye başkanını halk seçmiş ,o zaman cumhur yerinede kayyum atıyalım ,feto ile beraberdi,halk patlarsa çok pis patlar,sonu kapı kule zindanlarında tecavüze uğrayan genç osman gibi olur,onu sarayında silerler.9
Sedat 1 ay önce
Ekrem imamoğlu doğrų söylüyor,adamlar teröristse mecliste işi ney,belediye başkanını halk seçmiş ,o zaman cumhur yerinede kayyum atıyalım ,feto ile beraberdi,halk patlarsa çok pis patlar,sonu kapı kule zindanlarında tecavüze uğrayan genç osman gibi olur,onu sarayında silerler.9
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın