İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Makam Aracı Açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu makam araçları hakkında açıklamalarda bulundu . Ekrem İmamoğlu yaptığı açıklamalarında 'Makam araçları Yenikapı’da ne zaman sergilenecek?' sorusuna yanıt verdi.

GÜNDEM 31.07.2019, 15:51 31.07.2019, 20:57
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Makam Aracı Açıklaması

Sanatçı Kubat, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret etti. Bu ziyaretin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu çeşitli açıklamalarda bulundu.

Bir gazeteci tarafından Ekrem İmamoğlu'na 'Makam araçları Yenikapı’da ne zaman sergilenecek?' sorusu soruldu.

Bunun üzerine açıklama yapan İBB Başkanı İmamoğlu uzamasını istemediğini yoğun olarak çalıştıklarını en yakın zamanda sergileyeceklerini belirtti.

EKREM İMAMOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI

Konu hakkında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"İstemem tabi uzamasını çünkü ben de çok istiyorum bu bir gerçeklik yani. Bizim buraya geldiğimiz tarihteki tespitlerle şu anki tespitler arasında zaten fiziki olarak ciddi bir fark var. Elbette bizim şu an elimizde bazı belgeler de var.

Ama biz şu an kamu kurumuyuz ve ben belediye başkanıyım. Beni temsil eden arkadaşlarımın yaptığı araştırmalar sürüyor. Ben de açıkçası kamuoyunun merakı gibi sizin ilginiz gibi onları da silkeliyorum dönem dönem hızlanın diye. Ama kolay olmuyor. Farklı listeler farklı çalışmalarda elde ettiğimiz bilgilere göre çok araç sağda solda ilgisi olmayan kurumlarda kişilerde kullanıldığı konusunda tespitlerimiz var.

Zaten bu israfı görüyorduk. Onun için 'israf, tasarruf' dedik. En yakın zamanda sergileyeceğiz. Ama sergilemek için o araçları bulabilecek miyiz? Emin değilim. Yani şöyle ki geri verilmiş olma ihtimali yüksek bir kısım araçların bu dönem içinde. Ama bunların tespiti mümkün. Şu an arkadaşlarım yoğun olarak ona çalışıyorlar"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklamalarında konu hakkında bazı tespitlerin olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

"Bir kısmı somut elde duran kayıtlarda gözükmüyordu ama başka kayıtlarda tespit ettik. Dediğim gibi bu işi alan şirketle şu an görüşmeler sürüyor. Kamusal olarak toplum adına toplumun namusu her kuruş, araç. Tüm arkadaşlarıma söyledim ne varsa bu anlamda çıkaracaksınız ortaya. Bu anlamda yoğun şekilde çalışıyorlar. GPS sistemi ile takip sistemi var buranın. Onlar belli araçlar üzerinde var, diğerlerinde yok"

Yorumlar (0)