İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu suikasta uğradı mı uğramadı mı? EGM'den resmi açıklama geldi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu suikasta uğradı mı uğramadı mı? EGM'den resmi açıklama geldi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ekrem İmamoğlu dün akşam saatlerinde suikasta uğradığı iddia edilmesi sonrasında vatandaşlar merakla İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu suikasta uğradı mı uğramadı mı? sorusunun cevabı araştırılmaya başlandı. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından olayla ilgili resmi açıklama yapıldı. Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun'un yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşen Uğur Dündar açıklama yaptı. İşte son dakika İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu suikast

Son dakika akşam saatlerinde bazı sosyal medya ve basın kuruluşları tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ekrem İmamoğlu'na suikast düzenlenmeye çalışıldığı haberi gündeme bomba gibi düştü.

EKREM İMAMOĞLU SUİKASTA UĞRADI MI UĞRAMADI MI?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ekrem İmamoğlu suikast haberi yayımlanmasının ardından gelen peş peşe açıklamalar herkesi şaşırttı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu suikasta uğradı mı uğramadı mı? EGM'den resmi açıklama geldi

İBB SÖZCÜSÜ ONGUN AÇIKLAMA YAPTI

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "23 Kasım 2020 tarihinde resmi makamlarca bir terör örgütüne yönelik istihbari faaliyetlerde, İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu'na yönelik eylem talimatı verildiği bilgisi tarafımıza ulaştırılmıştır. Bilgi dahilinde mevcut önlemler korunmuş ve hassasiyet artırılmıştır. Tarafımızda herhangi bir eylemcinin yakalandığı bilgisi mevcut değildir. Başkanımızın açık kaynaklarda görüleceği üzere rutin programları ihbar tarihinden beri sürmektedir." ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu suikasta uğradı mı uğramadı mı? EGM'den resmi açıklama geldi

EGM'DEN RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Önce İmamoğlu'nun suikasta uğradığı sonra uğramadığı aktarıldı. Ardından Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından olayla ilgili resmi açıklama yapıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından olayla ilgili yapılan açıklamada, "Bazı basın yayın organlarında yer alan “İMAMOĞLU’NA yönelik suikast emri verilen DEAŞ Militanları yakalandı” haberi ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun bulunmuştur. Dönem dönem kamu görevlilerine, devlet büyüklerine, korumaya tabi şahıslara, görevleri nedeniyle veya kamunun gündeminde olan sansasyon yaratabilecek kişi, kurum ve yerlere yönelik bu tür duyumlar ve ihbarlar gelmektedir.Bu duyumlar veya ihbarlar ilgili kişiler ile paylaşılır ve bunların her biri bilgilendirilir. Bu konuda birimlerimiz tarafından gerekli tedbirler alınır. Haberde yer aldığı şekilde bir suikast girişimi veya bir suikastçının yakalanması söz konusu değildir. PKK/PYD, DEAŞ, FETÖ ve DHKP-C dahil olmak üzere tüm terör örgütlerine yönelik çalışmalarımız milletimizin huzuru ve ülkemizin güvenliği için kesintisiz bir şekilde ve kararlılıkla devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu suikasta uğradı mı uğramadı mı? EGM'den resmi açıklama geldi

BAKAN SOYLU'DAN FLAŞ SUİKAST AÇIKLAMASI

EGM açıklamasının ardından Uğur Dündar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştüğünü duyurarak Bakan Soylu'nun açıklamalarını paylaştı. Bakan Soylu açıklamasında, "Zaman zaman siyasi kişilikler veya dönemin çok popüler insanları ya da devlette görev yapan kilit noktalarda görev yapanlarla ilgili olarak istihbari bilgiler ulaşır bize. Bu ya açık istihbarat kaynaklarından elde edilir ya da terör örgütlerinin veya bu eylemleri yapacak grupların teknik takipleri sırasında elde edilir veya operasyonlardan sonra yapılan sorgulamalarda buna benzer duyumlar alınır ve bu istihbaratlar titiz bir şekilde değerlendirilir ve derecelendirilir. Ve gerekirse o kişiyi koruyan koruma polislerine bildirilir, Koruma Şube Müdürlükleri ve istihbarat birimlerimiz tarafından. Ve onların daha dikkatli olmaları konusunda bazı bilgiler paylaşılır. Gerekirse bu ekipler takviye edilir." dedi.

GİRİŞİMLER TERSİZ HALE GETİRİLİR AMA AÇIKLANMAZ

Ayrıca Bakan Soylu'nun, "Ben tahmin ediyorum sayın İçişleri Bakanı da yoğun bir şekilde terör operasyonları yaptığı için o da zaman zaman bu tür istihbari bilgiler elde ediyordur. Aşağı yukarı 30 yıldır polis teşkilatı tarafından görevlendirilmiş bir koruma polisim var. Onun koruması altında yaşıyorum. Zaman zaman yaptığım haberlerin toplumda yarattığı etkiler nedeniyle zaten tüm terör örgütlerinin ölüm listesinde adım bulunuyor. Bu koruma ekipleri arttırıldı. Mesela zaman geldi 4 kişilik bir ekip beni korudu. Devlet bu konularda son derece hassastır ve gereken istihbaratları en iyi şekilde değerlendirir. Benimle ilgili de bazı operasyonlar yapıldı ama bunları toplumla pek paylaşmadım. Tabi bu arada derecelendirilmeye göre operasyonlar yapılır ve böylece bu girişimler tesirsiz hale getirilir ve böyle bir tehlike bertaraf edilir. Ama bunlar açıklanmaz." şeklinde konuştuğu bildirildi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler