İBB Başkanı İmamoğlu: Hükümetin Sırtından Yük Alıyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, önceki akşam Kandilli’de Sevinç İnönü’nün ev sahipliğinde 120 kişinin katıldığı bir yemekte gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ekrem İmamoğlu açıklamalarında 3.5 milyar TL tasarruf ettiklerini ifade ederek hükümetin üstünden yük aldıklarını belirtti.

GÜNDEM 17.09.2019, 10:31
İBB Başkanı İmamoğlu: Hükümetin Sırtından Yük Alıyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sevinç İnönü tarafından Kandilli'de düzenlenen ve 120 kişinin katıldığı yemek organizasyonunda Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek'e çeşitli açıklamalarda bulundu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklamalarında tasarruf hakkında değerlerndirmelerde bulundu ve 3.5 milyar TL tasarruf ettiklerini belirtti. 

Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bu tasarruf ile hükümetin üstünden yük aldıklarını belirtti.

EKREM İMAMOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI

İmamoğlu'nun konu hakkındaki açıklamaları şöyle oldu:

"İsraf gözler önüne serilmiş, insanların içini yakmıştır. İnsanlar israfı böyle anlamıştır. 50 milyon liralık yıllık tasarrufu beğenmeyenlere söylüyorum. Bu tasarrufla bir yıl içinde İstanbul'un çocuklarına vereceğimiz sütün bedelini çıkarmış olduk. Başka bir örnek, sadece tek bir kıyafet ihalesinde aynı iş elbisesi, aynı kalite, daha fazla sayıda ve geçen yılın yarısı fiyat ortaya çıktı.

Başka ihalelerle de ayrıca 50 milyon liradan fazla tasarruf ettik.  Hem tasarruf edip israfı bitireceğiz, hem yapanları soruşturacağız. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Kaçak güreşmiyoruz. Yaptığımızı anlatıyoruz. Bu ekonomik krizde, bizim israfı engelleyerek, tasarruf ederek İstanbul bütçesine eklediğimiz her kuruştan, ilk Sayın Cumhurbaşkanı memnun olmalı. 10.5 milyar TL'lik bütçe açığı 75 günlük tedbirle 7 milyara indi. 3,5 milyar TL tasarruf ettik.

Bunları açıklayacağız. Sayın Cumhurbaşkanı 'Bırakın bunları' demek yerine bize destek olmalı, eşlik etmeli, 'Hep beraber hesap soralım' demeli. Merkezi hükümetin sırtından yük alıyoruz. Bu Türkiye'de başka bir dönemi başlatıyor."

Yorumlar (2)
KONYALI 1 ay önce
B*K İLE YAPILAN S*DİK İLE YIKILIR YILLARCA AKP DİĞERLERİNİ HOR GÖREREK HER YERE KENDİ ADAMLARINI ALDIRDI, HAK YEDİ HUKUK YEDİ ALLAH DİYEREK YAPTI BUNLARI SEÇİMİ KAYBETTİKTEN SONRA SON BİR VURGUN YAPAYIM DEMİŞ YERLEŞTİRMİŞ ONLAR KOVULMUŞ İYİ OLMUŞ KİM BİLİR KİMİN HAKKINI YİYİP GİRDİLER O İŞLERE
Bilir kişi 1 ay önce
Hadi oradan takiyeci seni o kadar mazlum işçiyi işten atarakmı tasarruf ettin?yaptığın kötü icraatları da açıkla mazlumun ahını almışsın istersen İstanbul û kurtar ne yazar