İBB Başkanı İmamoğlu'ndan yeni zam açıklaması: Taahhüt vermedik!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu suya yapılan yüzde 20 zam sonrasında yeni bir zam açıklaması yaptı. Seçimler öncesinde zamlarla mücadele edeceğini belirten İmamoğlu taahhüt vermediğini dile getirerek yeni zamların geleceğinin sinyalini verdi.

GÜNDEM 16.11.2019, 21:43
İBB Başkanı İmamoğlu'ndan yeni zam açıklaması: Taahhüt vermedik!

23 Haziran seçimleri öncesin İstanbul'da yaşayan vatandaşlara yaşanbilir bir İstanbul sunacağını dile getiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Zam yapmıyoruz, diye bir taahhüdümüz yoktu. Suyun indirimli olması için bir taahhüdümüz vardı, onu yerine getirdik." diyerek yeni bir zam açıklması yaptı.

İSTANBUL'DA YENİ ZAM SİNYALİ

İstanbul'da yaşayanların yeni zamlarla karşı karşıya kalacağının sinyalini veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Bir de 'Zam yapmıyoruz.' diye bir taahhüdümüz yoktu. Suyun indirimli olması için bir taahhüdümüz vardı, onu yerine getirdik. 2020 için insanlarımıza böyle bir zam yapmak zorundayız ki hizmet edebilelim. Dünyanın hiçbir yerinde, ülkemizde de belediyenin yaptığı zamların kaynağı belediye değildir. Eğer abartılı bir şey yapıyorsa hesabını sorarsınız." ifadelerini kullandı.

BAKANIN BİR SORUSU VARSA, TELEFONUN UCUNDAYIZ

Silahtarağa İleri Biyolojik Arıtma Tesisi Projesi ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un "Bakanlık olarak gideceğiz gerekirse resen bu işleri yapacağız. Haliç'i eski haline getirmelerine müsaade etmeyeceğiz." açıklamasıyla ilgili olarak İmamoğlu,  "Görüyorum ki bazı bakanlarımız atandıkları görevde görevlerini yerine getirirken, verdikleri mesajların ne kadar önemli olması gerektiğini hissederek konuşmuyorlar. Konuşmalarının içeriği tümüyle siyasi. Bakanımıza tavsiyem; bir sorusu varsa telefonun ucundayız. Hatta davet eder, buluşuruz, anlatırız, dinleşiriz ve sebepleri sorgulanır. 'Sayın Başkan niçin böyle düşündünüz? Niçin böyle bir karara vardınız?' diye sorabilirdi." dedi.

İSTANBUL RİSK ALTINDADIR

Barajlardaki su seviyesinin düştüğünün gündeme gelmesiyle ilgili olarak da konuşan İmamoğlu, "Kışa girerken en düşük seviyelerde karşılar sizi barajlarınız. Aslında şu anda İstanbul barajlarının durumu iyi. Önümüzdeki yılla ilgili hiçbir kaygımız yok. Tehdit eden şudur; bu bazen iki yıllık kuraklığa sebep olursa ve öyle bir dönem yaşarsanız o zaman İstanbul risk altındadır. Buna dönük de tedbirlerimiz var. Tabii ki tasarruf önemlidir. Toplumu ve kurumları bu konuda duyarlılığa davet ediyorum. Biz de ona dönük tedbirler alıyoruz Büyükşehir Belediyesi olarak.

Yorumlar (0)