İBB'de Bir Atama Daha: İtfaiye Daire Başkanlığına Atama Yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Daire Başkanlığına atama yapıldı. Bu bağlamda İtfaiye Daire Başkanı yerel seçimlerde CHP'nin Bayrampaşa Belediye Başkanı adayı Remzi Albayrak oldu.

GÜNDEM 03.09.2019, 17:39
İBB'de Bir Atama Daha: İtfaiye Daire Başkanlığına Atama Yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yeni görevlendirmeler devam ediyor. Bu atamalar kapsamında İBB İtfaiye Daire Başkanlığına da atama yapıldı.

İtfaiye Daire Başkanlığına CHP'nin yerel seçimde Bayrampaşa Belediye Başkan adayı olan Remzi Albayrak atandı.

Remzi Albayrak Kimdir?

Remzi Albayrak, 1964 yılında eski Yugoslavya'nın Sancak bölgesinde doğdu ve 1969 yılında Türkiye'ye göç etti. Kuleli Askeri Lisesi'ni ve İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nı bitirdi. Albayrak, TSK'nın çeşitli birlik ve kurumlarında görev alarak 2010 yılında albay rütbesiyle emekli oldu.

Askerlik hayatı boyunca Bosna-Hersek'teki savaşta NATO (SFOR) karargahında, Almanya'nın Heidelberg şehrinde bulunan 7'nci American Ordusu'nda (LANDCENT) ve ABD San Antonio şehrinde bulunan Lackland Air Forse Base'de yurtdışı görevleri icra etti.

İstanbul Üniversitesi'nde Türkçe'nin Yabancı Dil Olarak Eğitimi, Beykent Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler ile Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanlarında toplam üç yüksek lisans çalışması yaptı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi'nde İngiliz Dili Eğitimi alanında doktora çalışmasına devam etti. 2017 yılında CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı seçildi.

Yorumlar (0)