İBB'den Araç İhalesi Hakkında Önemli Açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının araç ihalesi düzenlediği iddiaları gündeme gelmişti. Bu iddia hakkında İBB Sözcüsü Murat Ongun tarafından bir açıklama yapıldı.

GÜNDEM 06.09.2019, 09:29
İBB'den Araç İhalesi Hakkında Önemli Açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Sözcüsü Murat Ongun sosyal medya hesabı üzerinden İBB'nin 4 Ağustos 2019 tarihinde araç ihalesi yaptığı iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Konu ile ilgili olarak Murat Ongun açıklamalarında bazı medya kuruluşlarına yapılan açıklamalarda dile getirilen 4 Ağustos 2019 tarihli araç ihalesi, İBB yönetimi tarafından tespit edildiği an iptal edildiğini belirtti.

Murat Ongun'un açıklamaları şöyle oldu:

"Bazı medya kuruluşlarına yapılan açıklamalarda dile getirilen 4 Ağustos 2019 tarihli araç ihalesi, İBB yönetimimiz tarafından tespit edildiği an iptal edilmiş olup, herhangi bir alım yapılmamıştır. Doğal olarak iddiaya konu tüm beyanlar geçersizdir."

Dün sosyal medyada İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketi üzerinden 175 aracın 5 ay süreyle kiralanmasına yönelik ihaleye çıktığı iddia edilmiş, söz konusu ihalede talep edilen araçların fiyatının ise 220 bin TL'den başladığı belirtilmişti.

Yorumlar (3)
HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK 2 hafta önce
Önce araç fazlalığı var diye yaygara koparın sonra ihale açın işin içinden çıkamayınca tespit edildiği an iptal edildi diye söyleyin başkanın onayı olmadan mı ihale yapıldı ????????
şengül bıyıklı 2 hafta önce
İhalenin Yayım tarihini görebildinizmi https://www.yenisafak.com/gundem/yenikapida-sov-yapan-imamoglunun-ihale-ilani-araclar-deri-koltuklu-kol-dayama-ve-sunroof-olsun-3504984
şengül bıyıklı 2 hafta önce
İhale ilan Dökümanın yayım tarihine bakarmısınız https://www.yenisafak.com/gundem/yenikapida-sov-yapan-imamoglunun-ihale-ilani-araclar-deri-koltuklu-kol-dayama-ve-sunroof-olsun-3504984