İBB'den Örnek Davranış! Pet Şişe İle İstanbulkart'a Yükleme Yapılabilecek!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından örnek olacak bir dönem başlatılıyor. Bundan böyle pet şişe ile İstanbulkart'a yükleme yapılabilecek. Peki sistem nasıl işleyecek? İşte merak edilenler.

İBB'den Örnek Davranış! Pet Şişe İle İstanbulkart'a Yükleme Yapılabilecek!

İstanbulkart'a pet şişeyle yükleme dönemi başlıyor. Türkiye'nin en kalabalık şehri olan İstanbul'da, İstanbul Büyükşehir Belediyesi çevreci bir hizmeti daha devreye sokmaya hazırlandığı belirtildi.

Belediyenin iştiraklerinden olan İSBAK'ın yaptığı makineler içine attığınız pet şişe karşılığında İstanbulkart'a yükleme yapılabilecek.

Çevreye büyük zararı olan pet şişeler de böylece geri dönüşümde kullanılmış olacak ve yeni bir düzen sağlanacak.

İstanbul'da günlük yaklaşık 17 bin ton evsel atık ortaya çıktığı biliniyor.

Ayrıca bu atıklardan 6 bin tonu Büyükşehir Belediyesi'ne ait çöp toplama ve geri dönüşüm merkezlerinde işlenerek ekonomiye tekrar kazandırılmakta.

Ekonomik değeri olan atıkların otomatlar aracılığıyla toplanması hedeflenen projede geri dönüşüm kültürünün oluşması da amaçlanmakta.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 14:05
YORUM EKLE