İBB'den Sağanak Yağış Uyarısı Geldi ! İki Gün Sürecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından bir açıklama yapılarak sağanak yağış hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. İstanbul'da 2 gün boyunca sağanak yağış süreceği belirtildi ve ani su baskınlarına tedbirli olunması istendi.

GÜNDEM 20.08.2019, 14:03
İBB'den Sağanak Yağış Uyarısı Geldi ! İki Gün Sürecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada sağanak yağış hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. 

Yapılan açıklamada sağanak yağışın aralıklarla 2 gün devam edeceği belirtilerek ani su baskınlarına karşı tedbirli olunması istendi. 

Ayrıca açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yaşanacak olumsuzluklara karşı tedbirlerini aldığı ifade edildi. 

ŞİDDETLİ YAĞIŞ AÇIKLAMASI

Yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

"Meteorolojik verilere göre, İstanbul'da Perşembe gününe kadar aralıklarla sağanak yağmur riski bulunuyor. İBB, yağış nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirlerini aldı. Vatandaşlar da ani yağmur ve su baskını riskine karşı uyarılıyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İBB AKOM'un verilerine göre, İstanbul güne 21 dereceler civarında seyreden serin hava ile birlikte parçalı bulutlu bir gökyüzü ile başladı. İlerleyen saatlerde bulutlanmanın artması, havada parçalı yer yer çok bulutlu bir gökyüzünün hakim olması beklenirken, önümüzdeki 2 gün boyunca aralıklı yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor. Hafta boyunca sıcaklıkların mevsim normalleri civarında 29-32 derece aralığında seyretmesi, hafta ortasına kadar (Perşembe) havada yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanabileceği tahmin ediliyor. İBB ekipleri, ani ve kuvvetli yağan yaz yağmurlarının yollarda göllenme ve kot seviyesinin altında kalan yerlerde su baskını hadiselerine neden olmaması için tedbirlerini aldı. Vatandaşlar da su baskınlarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılıyor"

Yorumlar (2)
Allah için konuşan 1 ay önce
Allah uyarıyor haberiniz olsun
Owkjdh 1 ay önce
Bu yağmur İstanbul un yarısını götürür