İBB duyuru yaptı: Öğrenci akbili indirimi bugün başladı

Ekrem İmamoğlu’nun mazbatası iptal edilmeden önce verdiği talimat doğrultusunda İBB Meclisi’ne gönderilen ve Meclis'in 15 Mayıs Çarşamba günü kabul ettiği öğrenci öğrenci kartı indirimi kararı bugün başladı. Sosyal medyadan konuya ilişkin bir paylaşım yapıldı, bugünden itibaren öğrenciler aylık abonman ücreti olarak 40 TL ödeyecek.

GÜNDEM 17.05.2019, 12:23
İBB duyuru yaptı: Öğrenci akbili indirimi bugün başladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 15 Mayıs Çarşamba günü öğrenci mavi kartları konusunda aldığı indirim kararının bugün itibarıyla başladığı bildirildi. 

Meclisten oy birliğiyle alınan kararın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Yerlikaya tarafından onaylanmasıyla indirim hayata geçirildi.

İstanbulkart'ın Twitter hesabında indirim kararının uygulamaya konulduğu duyuruldu.

Yapılan duyuru;

"İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi ve Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı gereği 17 Mayıs 2019'dan itibaren indirimli öğrenci kartları için aylık abonman ücreti 85 lira yerine 40 lira olarak ücretlenecektir. Alınan kararın İstanbullulara, öğrencilerimize ve milletimize hayırlı olmasını dileriz." denildi. 

Buna göre, öğrenciler bugünden itibaren İETT'nin ilgili birimlerine başvurarak aylık mavi kartlarını belirlenen yeni fiyata göre alabilir. 

Öğrenci aylık mavi kart abonmanlık ücreti, AK Parti Meclis Grubu'nca gündeme getirilmiş ve oy birliğiyle kabul edilmişti.

Yorumlar (0)