banner731

İBB halk sütü İzmir'den aldı! İstanbullular tepki gösterdi

23 Haziran yerel seçimlerinde ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtılması için planlanan "Halk Sütü" İzmir'den satın alması İstanbul'daki hayvan yetiştiricilerinin tepkisini çekti. İstanbullular adına tepki gösteren İstanbul Ziraat Odaları Başkanı Ömer Demir, "Köylü ve çiftçiye verilen söz tutulmazsa ben inekleri alıp Saraçhane önüne götüreceğim" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 19.10.2019, 00:36
İBB halk sütü İzmir'den aldı! İstanbullular tepki gösterdi

Yerel seçimlerde vatandaşlara ücretsiz süt dağıtılacağını vaat eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtacağını açıkladığı "Halk Sütü" İzmir'den alacağının açıklanması sonrasında İstanbullu çiftçiler ve hayvan yetiştiricleri tepki gösterdi.

İNEKLERİ BELEDİYENİN ÖNÜNE GETİRİRİM

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçim öncesinde İstanbul Çatalca'ya geldiği ve Çatalca'daki mitingde, 'Arkadaşlar sütü buradan, sizden, üreticiden alacağım' dediğini dile getiren İstanbul Ziraat Odaları Başkanı Ömer Demir, "Şimdi ne değişti de sütü İzmir'den alıyor? Köylü ve çiftçiye verilen söz tutulmazsa ben inekleri alıp Saraçhane önüne götüreceğim" dedi.

Yorumlar (0)