İBB Meclisinde Ekrem İmamoğlu'ndan Tevfik Göksu'ya Erdoğan Yorumu: Sizin Genel Başkanınız Benim Değil

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında toplanan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında Erdoğan tartışması yaşandı. Tevfik Göksu'nun "genel başkanımız" sözlerine, İmamoğlu'ndan; "Sizin Genel Başkanınız Benim Değil" yanıtı geldi.

GÜNDEM 12.07.2019, 00:45
İBB Meclisinde Ekrem İmamoğlu'ndan Tevfik Göksu'ya Erdoğan Yorumu: Sizin Genel Başkanınız Benim Değil

İBB Meclisi, İmamoğlu Başkanlığından toplandı. AK Parti Meclis Üyesi Murat Türkyılmaz'ın Tevfik Göksu'nun mikrofonunun kapatmasını gündeme alarak başladığı oturumda meclis gün sayısının 5'e çıkarılmasının kabul edilmemesini eleştirdi...

İBB Meclisinde eleştirilere yanıt veren İmamoğlu, 39 belediye başkanına duyduğu saygıyı her yerde dile getirdiğini ifade ederek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 25 belediye başkanım var sözünün doğru olmadığını ifade etti.

İmamoğlu Meclis çalışma gün sayısı hakkında;

"2 güne neden takıldınız anlamış değilim. İşimiz varsa 5 gün de olur ama illa 5 olacak diye bir şey yok. Eksiklik yanlışlık olursa da özür dileriz ama pazartesi günkü durumda bir eksiklik yoktu." dedi.

İmamoğlu TBMM AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş'un kendisine “Ekrem” diye hitap etmesine de tepki gösterdi. Tevfik Göksu da bunun üzerine söz istedi.

İmamoğlu “Ben cevap verdim. Bana mı cevap vereceksiniz?” dedi ve Göksu'ya söz verdi.

Göksu “Genel başkanımız seçim değerlendirmesi yapıyordu. AKP grup başkanvekili ile ilgili ironi yaptınız. Kendi grup başkanvekilinizin sözlerine ne diyorsunuz” dedi.

İmamoğlu ise “Tevfik bey bizim naklen yayını çok sevdi. Tam olarak bunu kast ediyordum. Tevfik beyin duygularını ifade etmesine müsaade ettik yine söz hakkı doğdu. Cumhurbaşkanının '25 belediye başkanım var' ifadesini doğru bulmadım. Bizim grup başkanvekilimizin beğenmediğim cümlesi olursa söylerim. Ama orada konu benim. Bana ‘Ekrem' diyor. Sınıf arkadaşım değil. Bu tartışma uzar” dedi.

Göksu da “Cumhurbaşkanı hem bizim genel başkanımız hem de cumhurbaşkanımızdır. Referandumda yüzde 52 oy aldı” dedi.

İmamoğlu da “Genel Başkanınızdan değil Cumhurbaşkanından bahsediyorum. Sizin genel başkanınız benim değil. Yanlış anlamaya devam ediyorsunuz” karşılığını verdi.

Yorumlar (0)