İçişleri Bakanı Soylu'dan Bayramı'nda Yaşanan Trafik Kazalarına İlişkin Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kurban Bayramı dolayısıyla yaşanan trafik kazaları ve bu kazalarda hayatını kaybedenlere yönelik açıklamalarda bulundu. Bu konuda atılacak adımlara dair değerlendirmelerde bulunan Bakan Soylu denetimlerin artırılacağını söyledi. 

GÜNDEM 26.08.2018, 05:05
İçişleri Bakanı Soylu'dan Bayramı'nda Yaşanan Trafik Kazalarına İlişkin Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katılmış olduğu bir trafik denetleme noktasında Kurban Bayramı'nda yaşanan kazalara dair açıklamalarda bulundu. 

Bakan Soylu özellikle kurban bayramı kapsamında yaşanan kazalarda ölüm ve yaralanma oranlarının geçen seneye göre arttığını ifade ettiği konuşmasında bu konuda atılmış olan adımlara ve bundan sonraki süreçlerde yapılacaklara dair açıklamalarda bulundu. 

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU'DAN KAZALARA İLİŞKİN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Soylu katılmış olduğu denetleme çalışmaları kapsamında yapmış olduğu değerlendirmesinde bayram süresince görev alan personel sayısına değindi. Bu konuda kaza oranlarının artırılması amacıyla 50 bin personelle görev yapıldığına dikkat çeken Bakan Soylu “Bu sene bazı yerlerde bazı takviyeler de yapmak suretiyle 141 bin sayısına çıkardık. Neredeyse 3 katına çıkardık. Aynı zamanda denetim noktası olarak da yaklaşık 7 bin 500’ün üzerinde trafik ekibiyle bu görevi gerçekleştirirken, denetim noktası olarak da jandarma ve polis yaklaşık 3 bin 500 denetim noktasında, burada olduğu gibi Türkiye’nin her noktasında arkadaşlarımız önemli bir görevi yerine getirdiler. '' ifadelerini kullandı. 

BÖYLE BİR TABLO BEKLEMİYORDUK

9 günlük Kurban Bayramı tatilinin başladığı günden 25 Ağustos Cumartesi günü saat 17.00´ye kadar ki zaman zarfında yurt genelinde meydana gelen trafik kazalarında 125 kişi yaşamını yitirdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaşanan bu trafik kazaları ve ölüm oranlarına ilişkin açıklamasında böyle bir tablo beklemediklerini vurgulayarak şu açıklamaları yaptı. 

“Ölümlü kaza oranımız düştü. Ölümlü kaza sayımız da düştü ama aynı olayda meydana gelen ölüm sayımız maalesef arttı. Hem geçen seneyle aynı oranda gidiyoruz hem de son 10 yılın ortalamasıyla aynı oranda gidiyoruz. Dün akşam itibarıyla maalesef 99 kaybımız söz konusu. Bunların büyük bir bölümü yüzde 40 civarı şehirlerarası yollarda, yüzde 30 civarı şehir içi yollarda, geri kalan bölümü de kırsal dediğimiz alanlarda, köy yollarında veya şehir ve köyleri birleştiren yollarda meydana geldi. Bu sene enteresan bir gelişme de maalesef yaya ölümlerinde oldu. Yani yüzde 17, yüzde 18 civarında oldu, böyle bir tablo beklemiyorduk.”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)