İçişleri Bakanı Soylu'dan Birlik Beraberlik Mesajı: Çok Güçlü Oluruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında birlik ve beraberlik mesajı vererek "Hep birlikte çok daha güçlü olacağız" dedi.

İçişleri Bakanı Soylu'dan Birlik Beraberlik Mesajı: Çok Güçlü Oluruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Gölbaşı'ndaki Vilayetler Evi'nde 81 ilden gelen gazilerle yemekte buluştu. Ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu burada bir konuşma yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuşmasında Türk milletini, darbelerin, ideolojik kamplaşmaların, fukaralığın içerisinde debelendirmeye çalıştıklarını belirterek inancı kavi olan Anadolu insanının nasıl sırt sırta verip de bu meselenin üzerinden çıkabileceğinin unutulduğunu söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Gaziler Günü mesajında Gaziler Gaziler Günü dolayısıyla Gölbaşı'ndaki Vilayetler Evi'nde 81 ilden gelen gazilerle buluştuğu yemekte yaptığı konuşmasında Türk milletinin başka milletlere benzemediğini vurguladı ve şu açıklamalarda bulundu;

"BAMBAŞKA ANLAYIŞIN İNSANLARIYIZ"

"Bizi yönetmek isteyenlere, tepeden bakanlara, hakir görenlere, bizi, bize rağmen kandırdıklarıyla beraber yönetmek isteyenlere benzemeyiz. Biz bambaşka bir anlayışın ve sürecin insanlarıyız."

"TÜRKİYE'NİN GÜÇLÜ LİDERİ ERDOĞAN OLMASIN İSTİYORLAR"

"Medeniyet kimliğinin, ahlakın, gelenek ve göreneğin, her gün bu coğrafyada okunan 5 vakit ezanın bize vermiş olduklarının, bize katmış olduklarının bizden koparılmasını istiyorlar. Yapmak istedikleri bu. Bunun bütün dünyaya nakşedilmesini istemiyorlar. Arakan'da, Suriye'de dini, dili ne olursa olsun mazluma, mağduriyete düşmüş insanlara en ufak el uzatabilecek güçlü bir Türkiye, onun güçlü lideri Recep Tayyip Erdoğan olmasın istiyorlar.

'Dünya 5'ten büyüktür' dediğimizde, böyle gerçeklerle karşılaşmak, onların kibrine, gururuna yakışmadığı için bu Anadolu coğrafyasının ortaya koymuş olduğu değerlerin kendileriyle buluşmamasını istiyorlar."

"ÇOK DAHA GÜÇLÜ OLACAĞIZ"

"Onlar zannediyorlar ki, bir polisi gazi veya şehit edersek bu biter. Ey ahmaklar, en son 15 Temmuz'da hep beraber yaşadık. Şehit olan arkadaşını kenara alıp, onun yerine şehit olmak için duran insanları gördük. Allah bizi sizlere mahçup etmesin. İnşallah hep birlikte çok daha güçlü olacağız."

"HER YERDEYİZ"

"Polis ve jandarmamızın SİHA ve İHA'ları bu kadar etkin programla beraber gitmiyordu. Geçen sene bu aylarda toplam iç güvenlik harekatında ayda 100 saatlik bir uçuşumuz yoktu. Allah'a şükürler olsun, bu ay 2 bin 600 saati aştık. Her yerdeyiz. Bir gün Tendürek'in tepesindeyiz, aynı dakikalarda bir bakarsınız Hakkari'deyiz, aynı dakikalarda Faraşin'in üzerinde geziyoruz. Bir taraftan aslanlarımız, mücadele eden kahramanlarımız aşağıda, bir taraftan havadan, bir taraftan da bütün teknolojik kabiliyetlerimizle her noktadan teröriste aman vermiyoruz.

Bu ülkemizin geldiği noktadır. Onlar bizi 15 Temmuz'da üç temel mesele için yere sermeye çalıştılar. Ya işgal ederiz dediler, beceremezsek 2023, 2053, 2071 hedeflerinden vazgeçiririz dediler. Beceremezsek, zayıflatırız ve güçsüzleştiririz dediler. Allah'a hamdolsun üçünü de beceremediler."

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE