İçişleri Bakanı Soylu'dan Darbe Girişimi Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gündemdeki konular hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarında darbe girişimi konusunu da değerlendirdi. Konu ile ilgili olarak detaylar haberimizde..

İçişleri Bakanı Soylu'dan Darbe Girişimi Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gündemdeki konular hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Bunun yanı sıra Türkiye gazetesinin aktardıklarına göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu darbe girişimi konularını da değerlendirdi.

"DÜŞÜNCELERİNDEN VAZGEÇMEDİLER"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Darbe girişimi olur mu?" sorusu üzerine çeşitli açıklamalarda bulundu. Bu bağlam Bakan Soylu Türkiye'nin FETÖ ile mücadelede olağanüstü ilerlediğini bunların sadece Türkiye'den beslenen bir yapı olmadığını bu kişilerin büyük bir bölümünün kendi düşüncelerinden vazgeçmediğini ifade etti.

Konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarının devamında Orta Asya ve Balkanlar'da bu kişilerin etkin olduklarını Türkiye'de başarısız oldukları darbeyi yeni bir anlayışla tekrar oluşturmak isteyebileceklerini ifade ederek bu kişilerin kendi aralarında yazışmaları olduğunu cezaevinde birbirlerini motive ettiklerini hala gaybubet evlerinin bulunduğunu ancak ekonomik olarak zor durumda olduklarını vurguladı.

TÜRKİYE ZAFİYETE DÜŞERSE BUNLAR CANLANIR

Konu hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son olarak Türkiye ekonomik ve siyasal olarak bir zafiyete düşerse bunların hemen canlanacağını 24 Haziran'da kararı milletin vereceğini mücadelenin en üst seviyede olduğunu alınan mesafenin ortada olduğunu belirtti.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE