İçişleri Bakanı Soylu'dan Flaş Açıklama: Ülkemizdeki Suriyeli Sayısı 3.5 Milyonu Aşmıştır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında ülkemizdeki Suriyeliler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu konu ile ilgili olarak ülkemizde geçici koruma statüsüyle bulunan Suriyeli sayısının 3,5 milyonu aştığını belirtti.

GÜNDEM 19.09.2019, 13:39
İçişleri Bakanı Soylu'dan Flaş Açıklama: Ülkemizdeki Suriyeli Sayısı 3.5 Milyonu Aşmıştır

Uluslararası Güvenlik Kongresi Kuram, Yöntem ve Uygulama Kongresi, Ankara Beytepe’de bulunan Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinde başladı. İki gün sürecek olan kongrenin açılışına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldı ve çeşitli açıklamalarda bulundu.

Söz konusu açılışa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet Kendir, Jandarma Genel Komutanlığı personelleri ile bürokratlar katıldı.

İçişleri Bakanı Soylu programda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

"ABD bizzat kendisi 2009-2012 yılları arasında 12 PKK sözde yöneticisini ki bunların arasında Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkan da var.

Özel olarak belirlenmiş uyuşturucu kaçakçısı olarak ilan etmişti. Ama tüm bunlara rağmen 40 yıldan fazla müttefikimiz olan aynı ülke, bugün PKK’ya açıkça silah hibe edebiliyor, ortak proje geliştiriyor, eğitim veriyor, Suriye meselesinde PKK/PYD ile ortak hareket ediyor ve güya onu ehlileştirmeye çalışıyor"

Tüm bunların yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu düzensiz göçmenlerle ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu açıklamalarında ülkemizdeki Suriyeli sayısının 3.5 milyonun üzerine çıktığını belirtti. 

ÜLKEMİZDEKİ SURİYELİ SAYISI

Bakan Soylu'nun bu konu hakkındaki açıklamaları şöyle oldu:

"Geçen yıl 268 bin düzensiz göçmen yakalamıştık, bu yılki sayımız şimdiden 237 bin’i aşmış durumdadır.

Ülkemizde geçici koruma statüsüyle bulunan Suriyeli sayısı 3,5 milyonu aşmıştır. Ülkemizdeki Suriyelilerin ilkokullardaki okullaşma oranı yüzde 96,3’tür. Dünyada sığınmacı politikasında böyle bir rakama ulaşmak mümkün değildir"

Yorumlar (14)
Cihan 1 ay önce
Önce kendi vatandaslarinizin karnını doyurun. Millet aç onlara daha iyi bakılıyor. Bakmayın demiyoruz ama niye duvarın hemen arkasında güvenli bölgede bakılmıyor
Hadi Ordan 1 ay önce
Resmi olarak 3.5 milyon,
Gayriresmi rakamları açıklayın halk öğrensin.
YALAN 1 ay önce
Suriyeye döndük suri suri ne 3.5 milyonu
Doğrucu.. 1 ay önce
Onlara verdiğiniz imkanların 4/1in çeyreği kadar kendi halkımıza da verseniz şuan kimse dert yanmazdı
Küçük bir uyarı millet artık çok bunaldı
Bu Suriyeliler bir an önce sınır dışı edilmezse bu millet isyana gelir demedi demeyin...
Sanane 1 ay önce
Dewlet olarak size düşen görew bunlarin çocuk yapma işine bir sinir koycaksiniz her ailede 7 8 çocuk nedir ya adamlar sawastalar ulkelerinde değiller fakat zevklerinden de ödün wermiyorlar bizim Turkler nasıl bakarım diye düşünüyor ona göre hareket ediyor bunlar ise sayisizca çoğalıyor önce buna el atin yeter bıktık artık bunlar gormekten her yerde sürü gibi geziyorlar
Leyla 1 ay önce
VAllahi biz burda bıktık çok pisler ne sözden anlıyorlar. Artık gitsinler ülkelerinde rahat ladı lar
Leyla 1 ay önce
Artık gitsinler ülkelerine sayın bakanım. Gönderin bizim burda çoklar.
kenan 1 ay önce
o kadar çoklarkı ançak bu kadar sayabıldıler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın