İçişleri Bakanı Soylu: Kırmızı Işık'ta 2'inci Kez Geçenin Ehliyeti Alınacak

Trafik Güvenliği ve Karayolu Yolcu Taşımacılığı Çalıştayı toplandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, okullarda güvenlik önlemleri ve kırmızı ışık ihlallerine ilişkin açıklama yaptı.

İçişleri Bakanı Soylu: Kırmızı Işık'ta 2'inci Kez Geçenin Ehliyeti Alınacak

Trafik Güvenliği ve Karayolu Yolcu Taşımacılığı Çalıştayı dün üst düzey yetkileri bir araya getirdi.

Dün gerçekleştirilen toplantıya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'da katıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gerçekleştirilen toplantı da okullarda güvenliğin arttırılması yönünde önemli adımlar atılacağı ifade etti.

Tuzak Radar Uygulaması Kaldırıldı

Okullarda güvenlik zaafiyetinden çıkan sorunlara değinen Bakan Soylu şu açıklamalarda bulundu:

"Trafiğin yoğun olduğu saatler ve günlerde, ekiplerin görünürlüğü arttırılacak. Kazaların yoğun olduğu yerlere ağırlık verilecek. Radarın olduğu yer ezbere bilinir, karşı taraftan da flaşörlerle sürücüler birbirine gerekli sinyalleri ve uyarıları yaparlar, orada biraz yavaşlarsınız, mesafeyi diğer tarafta 120 ile gidiyorsanız 150'ye çıkararak oradaki açığı kapatırsınız. Böyle bir tablomuz var. Bunu hepimiz biliyoruz. Bu konuda 'tuzak radar' olarak ifade edilen uygulamayı kaldırdığımızı ifade etmek istiyorum."

Kırmızı Işıkta Geçeninin Ehliyeti Alınacak

Bakan Soylu kırmızı ışık ihlallerine ilişkin şunları söyledi:

"Kırmızı ışık ihlallerinde para cezası ile birlikte, ihlalin tekrarı halinde belgenin geçici süreyle geri alınması yaptırımı getirilecektir"

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2017, 08:52
YORUM EKLE