İçişleri Bakanı Soylu: Türkiye Çok Kritik Bir Karar Arifesinde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu terör örgütleri ve terör örgütlerine yönelik gerçekleştirilen operasyonlar hakkında yaptığı açıklamasında "bu ülkenin huzurunu bozamayacaklar" dedi.

GÜNDEM 20.03.2017, 08:50
İçişleri Bakanı Soylu: Türkiye Çok Kritik Bir Karar Arifesinde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Güngören Trabzonlular Derneğinin Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde düzenlediği etkinliğe katıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu burada yaptığı açıklamasında Türkiye'nin çok kritik bir karar arifesinde olduğunu ifade etti. Bakan Soylu terör örgütlerine ilişkin açıklamalarda da bulundu. Süleyman Soylu'nun açıklamaları şu yönde oldu;

"BİZ HESABIMIZI KELLE ÜZERİNDEN YAPMADIK"

"Bazen bu milletin kıyafetiyle uğraştılar, bazen bu milletin mezhebiyle uğraştılar, bazen bu ülkenin etnik kökeniyle uğraştılar, bazen bu ülkeyi faize mahkum edip ekonomisiyle uğraştılar, bazen bu ülkenin liderlerine, seçtikleri insanlara, başbakanlarına hakaret ettiler. Onların aileleriyle uğraştılar. Bazen geleneklerimizle bazen göreneklerimizle bazen ananelerimizle, değerlerimizle ve inançlarımızla uğraştılar. Bazı gün geldi son 50 yılda, 60 yılda ezanımızı kıstılar. Bazı gün geldi, bu ülkede 'siz çocuğunuza Kur'an-ı Kerim öğretemezsiniz' dediler. Meslek liselerimizi kısıtladılar. Bazı gün geldi, bu ülkede bizi terörizmin payandası haline getirmeye çalıştılar. Bazı gün geldi, anarşizmle bizi terbiye etmeye çalıştılar. Bazı gün geldi, enflasyonla terbiye etmeye çalıştılar. Biz büyük bir milletiz. Biz asil bir milletiz ve biz Batılı ülkelere, onların milletlerine benzemeyiz. Biz hesabımızı para üzerinden, bugüne kadar yapmadık. Biz hesabımızı, kelle üzerinden yapmadık."

Kamupersoneli.net / ANKARA

Yorumlar (0)