İçişleri Bakanı Soylu Türkiye'deki Terörist Sayısını Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu açıklamalarında Türkiye'deki terörist sayısını da belirtti. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

GÜNDEM 14.08.2018, 14:19
İçişleri Bakanı Soylu Türkiye'deki Terörist Sayısını Açıkladı

Hakkari'de anne ile bebeğinin PKK tarafından öldürüldüğü bölgeye giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bölgede çeşitli açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarında bu bölgede terörle mücadelede yaz ve sonbahar dönemini çok iyi geçireceklerini belirtti ve Türkiye'deki terörist sayısını da ifade etti.

"790 CİVARINDA TERÖRİST VAR"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarında yılbaşından bu yana terör örgütüne sadece 61 kişinin katıldığını ifade etti. Konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarında şu anda yurt içinde 790 civarında terörist olduğunu vurguladı. 

Terörist sayısı hakkında İçişleri Bakanı Soylu şu açıklamaları yaptı:

"Oysa bizim aileleriyle beraber ikna ederek teslim olmalarını sağladığımız, kendisi teslim olanlar hariç 91 kişi. Yani terör örgütünün özellikle ülkemizde yaşayan vatandaşlarımıza karşı etki kabiliyeti neredeyse sıfırlanmış durumdadır. Çok önemli bir şeydir. Onun için burada özellikle yaz ve son bahar sezonunu çok iyi geçireceğiz ve ardından kışın inşallah finali gerçekleştireceğiz. Allah nasip ederse. Burada söylemek gerekir, şu anda 790 civarında yurt içinde terörist var. Bu son yılların ulaşılabilen en düşük rakamıdır. Kimin nerede, hangi grubun içinde olduğunu biliyoruz. Bir taraftan İHA, bir taraftan SİHA, bir taraftan Hava Kuvvetlerimiz, bir taraftan bütün güvenlik kuvvetlerimiz, istihbaratımızla topyekun aldığımız önlemler le büyük mücadeleyi sürdürüyoruz ve kararlılıkla da bunu sürdüreceğiz"

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)