İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Kayyum Atamaları Hakkında Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, üç büyükşehir belediyesindeki görevlendirmelerle ilgili olarak çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu yaptığı açıklamalarında teröristlere moralin de yiyeceğin de o belediyelerden gittiğini ifade etti.

GÜNDEM 22.08.2019, 11:34
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Kayyum Atamaları Hakkında Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soyu Kaçakcılık ve Koordinasyon Kurulu Toplantısında bir konuşma yaptı. Bakan Soylu açıklamalarında terör örgütü PKK ile mücadeleye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında yılbaşından bu yana 80 bin 570 operasyonda 635 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini ifade etti.

KAYYUM ATAMALARI HAKKINDA AÇIKLAMA

Ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu üç büyükşehirdeki belediyelerde görevlendirmeler hakkında da değerlendirmelerde bulundu.  Bu görevlendirmelerin yapılmak zorunda olduğunu ifad eden Bakan Soylu çünkü teröristlere moralin de yiyeceğin de o belediyelerden gittiğini belirtti. 

Bakan Soylu'nun açıklamaları şöyle oldu:

"Eğer dağda silahlı mücadeleyi evlatlarımız veriyorsa, sınır ötesinde bu ülkeye saldıranlara karşı can pahasına büyük bir mücadele veriyorsak bunu yapmak zorundaydık. Çünkü o teröriste moral de mama da o belediyelerden gidiyor."

Yorumlar (0)