İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Terörle Mücadele Değerlendirmesi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katılmış olduğu bazı etkinlikler kapsamında yurt içinde ve yurt dışında devam eden terör operasyonları konusuna değindi. Bu konuda yerli ve milli üretim vurgusunda bulunan Süleyman Soylu mücadelelerin devam edeceği vurgusunda bulundu.

GÜNDEM 03.10.2018, 00:34
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Terörle Mücadele Değerlendirmesi

1. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi'ne katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu burada bir konuşma gerçekleştirdi. 

Süleyman Soylu yapmış olduğu açıklamasında yerli üretim savunma sanayi ürünlerinin kullanımının önemine dair açıklamalarda bulundu. 

SIFIR MALİYETLE MAYIN TEMİZLİYORUZ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yapmış olduğu konuşmasında terör bölgelerinden mayın temizleme konusuna değindi. Bu kapsamda geçmişte yapılanları hatırlatan Bakan Soylu şuan kat edilen mesafeye dair bilgiler verdi. 

"Bazı dönemler sınırlarımızdaki mayınların temizlenmesi için İsrailli firmalar konuşuluyordu. Şimdi, mayınları çok rahat bir şekilde jandarma timlerimizle Türk Silahlı Kuvvetlerimizin timleri toplu bir şekilde özellikle duvar yaptığımız bölgelerin tamamında hem önünde hem arkasında rahat bir şekilde temizleyebiliyor. Bir maliyetimiz de olmuyor"

İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI

İnsansız hava aracı üretiminde Türkiye'nin elde ettiği başarı hakkında da açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu hikayenin bir başarı öyküsü olduğunu ifade ederek şu sözleri söyledi. 

"İşte insansız hava aracında Türkiye büyük bir mücadele verdi fakat sonunda geldiği yer büyük bir yüz akı hikayesidir. Sadece terörle mücadele etmiyor. Gelecek nesillerimize nasıl yapılabildiğini nasıl başarılabildiğini ve nasıl becerilebildiğini ortaya koyuyor. Sadece terörle mücadele etmiyor dünyaya bize nasıl yapılabildiğini gösterebilme fırsatı oldu"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)