İçişleri Bakanlığı Acı Bilançoyu Açıkladı: 33 İlde 50 Kişi Hayatını Kaybetti

İçişleri Bakanlığı tarafından bir açıklama yapılarak Kurban Bayramındaki acı bilanço belirtildi. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 33 ilde 50 kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi.

GÜNDEM 15.08.2019, 10:50
İçişleri Bakanlığı Acı Bilançoyu Açıkladı: 33 İlde 50 Kişi Hayatını Kaybetti

İçişleri Bakanlığı tarafından Kurban Bayramı bilançosuna ilişkin bir açıklama yapıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada Kurban Bayramı'nda huzur ve güven içinde seyahat edilmesini sağlamak amacıyla 9- 15 Ağustos'ta ülke genelinde çeşitli trafik önlemleri alındığı vurgulandı.

Ayrıca söz konusu açıklamada alınan tedbirlere rağmen 10- 14 Ağustos'taki 5 günlük Kurban Bayramı tatilinde, 33 ilde 45 ölümlü trafik kazası meydana geldiği 50 kişinin de hayatını kaybettiği belirtildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada bayram tatilini izleyen hafta sonu dönüşler olacağı ve bu nedenle yollarda aşırı yoğunluk olabileceği belirtildi. Bakanlık tarafından sürücülere uyarı yapıldı ve yorgun ve uykusuz olarak araç kullanmamaları ve kısa aralıklarla mola vermeleri istendi.

YAPILAN AÇIKLAMA

Yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

"Son 10 yılda motorlu araç sayısındaki yüzde 61 artış ve trafik yüküne rağmen, aynı dönemdeki bayram tatillerinde bir güne düşen can kaybı 15 düzeyinde iken bu bayramda alınan tedbirler sayesinde bu sayı yüzde 34 azalarak 10 düzeyine inmiştir. 2018 yılına göre ise yüzde 39 azalma sağlanmıştır. Tespit ettiğimiz ve tedbir aldığımız 18 ildeki 20 kaza kara noktası ile şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüslerde ölümlü trafik kazası meydana gelmemiştir"

Yorumlar (0)