İçişleri Bakanlığı Açıkladı: Trafik Kazalarından Kaynaklı Ölümler Azaldı

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce yaptığı açıklamalarında trafik kazaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. İnce açıklamalarında trafik kazalarından kaynaklanan ölümlerin azaldığını ifade etti.

GÜNDEM 14.03.2019, 17:11 Batuhan
İçişleri Bakanlığı Açıkladı: Trafik Kazalarından Kaynaklı Ölümler Azaldı

Karayolu Trafik Guvenligi Stratejisi Esgudum Kurulu 4. toplantısı, Emniyet Genel Mudurlugu Dikmen Yerleskesi'nde gerçekleştirildi. Toplantıya katılan Muhterem İnce önemli açıklamalarda bulundu.

Muhterem İnce açıklamalarında 2019 yılında gerceklestirilen altyapı, mevzuat, egitim, kampanya ve kurumsal calısmalar sonucunda, trafik kazalarından kaynaklı olum vakalarında şu ana kadar yüzde 40 civarında azalma görüldüğünü ifade etti.

Muhterem İnce başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya şu isimlerde katıldı:

Ulastırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver Iskurt, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Ozkaldı, Aile, Calısma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem, Emniyet Genel Muduru Celal Uzunkaya, Cumhurbaskanlıgı Strateji ve Butce Baskanlıgı Sektorler ve Kamu Yatırımı Genel Muduru Emin Sadık Aydın, Yerel Yonetimler Genel Muduru Turan Konak, Karayolları Genel Muduru Abdulkadir Uraloglu, Emniyet Genel Mudur Yardımcısı Mehmet Fatih Serdengecti ile ilgili kurum ve kurulus temsilcileri

Söz konusu toplantıda önemli açıklamalarda bulunan İnce şu ifadeleri kullandı:

"Saglık Bakanlıgı ile birlikte Acil Saglık Cagrı Merkezleri olusturuldu. Ilk yardım egitimi ve sertifikası verildi. 24 bin civarında trafik personelimiz var ve farkındalık yaratması adına kıyafetlerinde de degisiklikler yapıldı, yaka kameraları arttırıldı. Bu yıl bir milyon arac ve surucusu trafige katıldı. Trafikte arac ve surucu sayısında diger yıllara oranla yüzde 42 artıs yasanmasına ragmen, 2012 yılında 3 bin 800 olan trafik kazası rakamı, simdi 3 bin 375'e geriledi."

Yorumlar (0)