İçişleri Bakanlığı: DEAŞ Operasyonlarında 820 Gözaltı

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre, DEAŞ'a yönelik yapılan eş zamanlı operasyonlarda 820 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.

GÜNDEM 06.02.2017, 12:24
İçişleri Bakanlığı: DEAŞ Operasyonlarında 820 Gözaltı

İçişleri Bakanlığı tarafından DEAŞ üyesi olduğu belirlenen kişilere yönelik tespit edilen adreslere bir hafta içerisinde çok sayıda eş zamanlı operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonlarda ise 820 kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.

Diğer yandan bölücü terör örgütlerine yönelik devam eden mücadeleler kapsamında, ise Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando Birlikleri, Polis Özel Harekat (PÖH), Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hava ve kara unsurları tarafından tam olarak 165 operasyon gerçekleştirildiği ifade edildi.

FETÖ/PYD BAĞLANTISI ÇIKTI

Bölücü terör örgütlerine yardım ve yataklık iddiası hakkında gözaltına alınan 287 kişiden 29'u ise gözaltına alınarak cezaevine gönderildi. FETÖ/PDY ile irtibatlı olduğu anlaşılan 701 kişinin gözaltına alındığı operasyonlar içerisinde ise adliyeye çıkarılan 73 kişi tutuklandı. Sol terör örgütleriyle iletişim halinde olan 21 kişiden ikisi hakkında tutuklama karar çıkartıldı.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)