İçişleri Bakanlığı'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan Portresi İçin Genelge

Kamu kurum ve kuruluşlarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın portresinin asılması için İçişleri Bakanlığı kurumlara bir genelge gönderdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun imzasıyla gönderilen genelgeye dair detayları haberimizde bulabilirsiniz.

GÜNDEM 27.08.2018, 18:38 27.08.2018, 18:50
İçişleri Bakanlığı'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan Portresi İçin Genelge

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir portresinin devlet kurumlarına asılmasına ilişkin İçişleri Bakanlığı tarafından bir genelge bakanlığa dair tüm birimlere gönderildi. 

Söz konusu genelgede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın portresinin, birimlerin girişlerine asılması istendi. İşte detaylar

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GENELGESİ

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla 31 Temmuz'da yayımlanan genelge sonrasında, kaymakamlıklar, valilikler, emniyet müdürlükleri ve karakollarda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın portresini asma hazırlıkları yaşanıyor. Soylu'lu yayımladığı genelgede, ''Bakanlığımız merkez birimleri, bağlı kuruluşları, valilikler, kaymakamlıklar, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı binaları ve bunlara bağlı karakolların girişlerinde Sayın Cumhurbaşkanımızın 'www.illeridaresi.gov.tr' adresinden ulaşılacak fotoğrafının kullanılması hususunda gereğini rica ederim'' ifadelerine yer verildi. Genelge, bakanlık merkez birimlerine, Jandarma Genel Komutanlığına, Emniyet Genel Müdürlüğüne, Sahil Güvenlik Komutanlığına, Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne, AFAD başkanlığına ve 81 il valiliğine gönderildi.

İşte O Genelge

Kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, fotoğraf stüdyolarına giderek, genelgede belirtildiği gibi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 50 x 70 santimetre ebadındaki renkli portrelerini yaptırıp, birimlerin girişine asıyor.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (4)
Ali Mehmet 1 yıl önce
Bu adama helaldir olsun tabi.Adam ülkeyi şaha kaldırdı.
1453 1 yıl önce
Yazıklar olsun onuda yaptirirlarsa türk milletine
Sinan 1 yıl önce
Rezillik dizboyu
Kral 1 yıl önce
Bence adam hak etti