İçişleri Bakanlığından Açıklama: 43 Bin Kişinin ByLock Yazışmaları Deşifre Edildi

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy yaptığı açıklamalarında 43 bin kişinin ByLock yazılmalarının deşifre edildiğini fiade etti.

İçişleri Bakanlığından Açıklama: 43 Bin Kişinin ByLock Yazışmaları Deşifre Edildi

İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Avrasya Bir Vakfı ve Avrupa Asya Birliği Türk Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Araştırmalar Vakfı tarafından düzenlenen 'Terörle Mücadele ve Son Gelişmeler' konulu konferansa katıldı. 

Mehmet Ersoy burada bir konuşma yaparak gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen 102 bin kişinin tamamının pasaportlarını iptal ettiklerini ve bu kullanıcıların henüz 43 bininin haberleşmelerindeki içeriği çözebildiklerini belirtti.

"102 BİN KİŞİNİN PASAPORTLARINI İPTAL ETTİK"

Ayrıca Mehmet Ersoy konu ile ilgili olarak açıklamalarında "102 bin Bylock kullanıcısının isim listesini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bize bildirdi. Henüz 43 bin kişinin Bylock haberleşmelerindeki içeriği çözebildik. Çalışmalar devam ediyor. Ama 102 bin kişinin de pasaportlarını iptal ettik. İnsanların bir kısmının bundan haberi yok.

"KİMSEYE SEN BYLOCK'ÇUSUN DİYEMİYORUZ Kİ"

Kimseye sen Bylock'çusun diyemiyoruz ki. Dediğiniz gün kaçacak belki. Devam etmekte olan adli bir soruşturma var. Tedbir olarak ülkeden kaçmalarını engellemek için pasaportlarını iptal ettik" ifadelerine yer verdi.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 13:31
YORUM EKLE