İcra Dairelerine Çocuk Teslim Edilmesi Uygulamasında Sona Gelindi

Adalet Bakanlığı tarafından hazırlandığı bilinen ve Bakanlar Kurulu'nun görüşmeye aldığı görüşülen Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Kanun Tasarısı ile boşanmış çiftlerin çocuklarının icra dairesi aracılığıyla teslim edilmesi rafa kalkıyor.

GÜNDEM 10.04.2018, 11:01
İcra Dairelerine Çocuk Teslim Edilmesi Uygulamasında Sona Gelindi

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül konuyla alakalı olarak Bakanlar Kurulu Toplantısında görüşülen tasarının detaylarını aktardı.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün açıklamalarından satır başları;

"İlk defa mağdur olanların haklarına yönelik olarak müstakil bir kanuni düzenleme yapılmakta. Bu çerçeveyle mağdurlara yönelik pek çok yenilik getirilecekk. Kasti olarak öldürme, yaralamalar, cinsel saldırılar ve işkence suçlarının mağdurlarına maddi anlamda desteklerin sağlanması, meslek edinmelerine yönelik olarak meslek edinmeleri nedeniyle kursların düzenlenmesi eğer kamu görevlisi olarak mağdurların yerleşim yerleri gerektiği durumda talep durumunda değiştirilmesine kadar pek çok yeniliği getirmekte.

Boşanma gerçekleştiği süreçte çocukla ilişki kurulması adına icra dairesi marifetiyle beraber gerçekleşirken yeni düzenlemelerle çocuk teslimleri için çocuk merkezlerinin kurulması kararlaştırıldı.

Çocupunu göstermemek velayetinin değiştirilmesine sebep olacak çocuğunu göstermemek velayetiinin değiştirilmesi neden olacak ve çocuğu göstermeyen taraf eğer nafaka alacaklısı durumunda ise geçiçi olarak nafakasında kesinti yapılacak."

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (1)
Gökhan 1 yıl önce
Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Kanun Tasarısı ile boşanmış çiftlerin çocuklarının icra dairesi aracılığıyla teslim edilmesi ne zaman devreye girip yasalacak