İdlib'de Kanlı Saldırı ! MSB Ölü Sayısını Açıkladı

Suriye rejimi İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi sınırları içerisindeki iki ilçede bulunan pazar yerlerine hava saldırısı düzenledi. Bu saldırıda çok sayıda kişi hayatını kaybetti.

GÜNDEM 02.12.2019, 15:05
İdlib'de Kanlı Saldırı ! MSB Ölü Sayısını Açıkladı

Suriye rejimi İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi sınırları içerisindeki iki ilçede bulunan pazar yerlerine saldırı düzenledi ve bu saldırı hakkında Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada 14 kişinin hayatını kaybettiği ve 27 kişinin de yaralandığı ifade edildi.

14 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada "Suriye rejiminin İdlib'deki hava saldırılarında, aralarında çocuk ve kadınların da olduğu 14 masum sivil hayatını kaybetti, 27 kişi yaralandı." ifadelerine yer verildi.

Beşşar Esed rejimine ait savaş uçakları, İdlib'in güneyinde Marratinnuman ve Serakib ilçeleri, Hülübbe, Ruffa, Sırman, Kenais, Tel Krisyan ve Berse köylerine hava saldırısı düzenledi.

ENKAZ KALDIRMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

İdlib Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) kaynaklarından alınan bilgiye göre, Esed rejiminin savaş uçakları Marratinnuman ve Serakib ilçelerindeki pazar yerlerini de vurdu. Bunun yanı sıra sivil savunma ekipleri olay yerinde çalışmalarına başladı ve enkaz kaldırma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Yorumlar (0)