İdlib'de Türk Konvoyuna Saldırı Hakkında Bakan Çavuşoğlu'ndan Açıklama

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı açıklamalarında İdlib'de Türk konvoyuna saldırı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Çavuşoğlu bu saldırı hakkında rejimin ateşle oynamaması gerektiğini ifade eti.

GÜNDEM 20.08.2019, 14:15
İdlib'de Türk Konvoyuna Saldırı Hakkında Bakan Çavuşoğlu'ndan Açıklama

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, El Salvadorlu mevkidaşı Alexandra Hill ile ortak basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında Bakan Çavuşoğlu açıklamalarında İdlib'de Türk konvoyuna saldırı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı açıklamalarında rejimin ateşle oynamaması gerektiğini belirtti. 

TÜRK KONVOYUNA SALDIRI AÇIKLAMASI

Konu hakkında Bakan Çavuşoğlu'nun açıklamaları şöyle oldu:

"İdlib'de sukunetin sağlanması için Rusya'yla görüşmelerimiz sürekli yapıyoruz. Burada ateşkesi sağlamamız lazım. Rejim askeri çözümü zorlamaya başladı. Rusların oradan taciz geliyor açıklaması doğru değil, menzil bakımından da uzak. Bu saldırıların burada ancak bir felakete yol açabileceğini anlatıyoruz, tüm tüm dünyaya da bu konuda çağrıda bulunuyoruz. İdlib Suriye'nin geleceği bakımından önemlidir.

Eğer bu saldırılar ya da çatışmalar durdurulmazsa sayın Cumhurbaşkanımız da ihtiyaç olduğu zaman Putin'le görüşüyor. Ruslarla her düzeyde temasımız var hem dünkü saldırı ile ilgili hem de İdlib'de genel bir ateşkesin tesis edilmesi ile ilgili temaslarımızı sürdürüyoruz. Çünkü misyonumuzun görevi 9'uncu gözlem noktamızın güvenliğini sağlamak. Burası Astana çerçevesinde yaptığımız mutabakat çerçevesinde kuruldu. Rejimin ateşle oynamaması lazım."

Yorumlar (0)