İETT kadın şoför alım ilanları hakkında flaş gelişme! 540 erkek başvuru yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde kadınları şehir hayatında dikkat çeken yerlere konumlandırmak amacıyla şoför alım ilanı yayımlamıştı. İETT tarafından yayımlanan personel alım ilanında yaşanan flaş bir gelişmeyi Otobüs A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ongun açıkladı.

GÜNDEM 12.10.2019, 19:45
İETT kadın şoför alım ilanları hakkında flaş gelişme! 540 erkek başvuru yaptı

23 Haziran’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi koltuğuna oturmaya hak kazanan Ekrem İmamoğlu ilk önce işçi çıkarmalarıyla gündeme gelmiş sonrasında ise hayata geçirdiği projelerle konuşulmaya başlandı. İstanbul’u sevme şartı ile şoför alım ilanı yayınlanmış ve İETT tarafından yayımlanan ilanla da kadınları İstanbulluların gözünde önemli noktalara gelmesi ve erkek egemenliğini biraz da kadınların hakim olmasını sağlamak amacıyla yapıldığı gösterilmişti.

HERKESİN TANIDIĞI İSİM İBB’DE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Sözcüsü ve belediyenin iştiraklerinden Medya A.Ş. ile Otobüs A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ongun gündeme dair soruları cevapladı. Herkesin yakından tanıdığı bazı isimlerin İBB’ye bağlı kuruluşlarda çalıştığını, işini yapanları işten çıkarmadıklarını aktaran Ongun, gazeteci Özlem Albayrak’ın da İBB’de çalıştırıldığını ifade etti.

EKREM BAŞKANIN KAFASINDA SORU İŞARETLERİ VAR!

Türk ordusunun Suriye’de sürdürdüğü Barış Pınarı Harekatı hakkında da açıklamalarda bulunan Ongun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun destek mesajının eleştirildiğinin hatırlatılması üzerine, “Ekrem Başkanımızın kafasında soru işaretleri var ancak milli güvenlik meselesinin karşısında yer alması beklenemez.” Şeklinde konuştu.

KADIN ŞOFÖR ALIM İLANINA 540 ERKEK BAŞVURDU

Ayrıca yakın bir zamanda İETT’nin 10 kadın şoför almak için verdiği ilana 600 kişinin başvurduğunu, bunların 540’ının erkek olduğunu açıklayan Ongun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan iştiraklerinde kadın çalışan sayısının çok az olduğunu, bu sayıyı yükselteceklerini aktardı.

Yorumlar (0)