banner731

IKBY'ye Ne Kadar Süre Verilecek? Bakan Çavuşoğlu'ndan Açıklama!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, IKBY'ye geri adım atmalarına ilişkin verilecek süreye yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 05.10.2017, 18:52
IKBY'ye Ne Kadar Süre Verilecek? Bakan Çavuşoğlu'ndan Açıklama!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bazı temaslarda bulunmak için gitti Fransa'nın başkenti Paris'te basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, gazetecilere yapmış olduğu açıklamasında Irak Kürt Bölgesel Yönetimi tarafından gerçekleştirilen bağımsızlık referandumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

HENÜZ VERİLMİŞ BİR SÜRE YOK

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gazetecilere yağmış olduğu açıklamasında Irak Kürt Bölgesel Yönetimine henüz bir süre verilmediğini vurgulayarak şu açıklamalarda bulundu. 

''Henüz verilmiş bir süre yok, ancak bu sürenin verilmesi gerekiyor. IKBY'ye yönelik adımların iyi koordine edilmesi gerekiyor; Irak yönetimi ile koordine etmek lazım, henüz süre verme aşamasına gelmedik. Bu bağlamda Irak yönetiminin attığı adımlar ve açıklamaları bizim için önemli kriter olacaktır.

''IRAK KONUSUNDA İRANLA TÜRKİYE'NİN BAKIŞI ÖRTÜŞÜYOR''

Irak referandumu konusunda Türkiye ile İran'ın konuya bakışları ile de değerlendirmelerde bulunan Bakan Çavuşoğlu, referandum konusunda Türkiye ile İran'ın duruma bakışlarının örtüştüğünü ifade etti. ''İran ve Türkiye'nin bakışının tamamen örtüştüğünü söyleyebilirim.''

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Yorumlar (0)