İlaç Deneyleri İçin Gönüllü Denek Aranıyor

İlaç Deneyleri İçin Gönüllü Denek Aranıyor

İstanbul Halkalı'da bulunan Mehmet Akif Ersoy Kalp Eğitim ve Araştırma Hastanesi Klinik Araştırmalar Merkezi, bazı ilaçların deneyleri için gönüllü ilaç denekleri arıyor.

İstanbul Halkalı'da bulunan Mehmet Akif Ersoy Kalp Eğitim ve Araştırma Hastanesi Klinik Araştırmalar Merkezi, bazı ilaçların deneyleri için gönüllü ilaç denekleri arıyor. Denek olarak alınanların ücreti 1000 Türk Lirası civarına kadar çıkabilecek , deneklere sigorta yapılacak.

Habertürk'ün bu günkü haberine göre Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı , üniversite hastanelerinde yapılan ilaç araştırmaları uygulamasından sonra kamu hastanelerinde de bu uygulamaların hayata geçmesi için düğmeye bastı.

İstanbul'daki ilk merkez olma ünvanına sahip Halkalı Mehmet Akif Ersoy Kalp Eğitim ve Araştırma Hastanesi Klinik Araştırmalar Merkezi, ilaç deneyleri için gönüllü denekler aramaya başladı. Kalp krizi, kanser ve inme gibi rahatsızlıkları önleme maksadıyla yeni ilaç ve tedavi yöntemlerini araştırmaya devam eden merkezin ilaç denekliliği için gönüllülük yapmak isteyen 18 ile 55 yaş grubu arasındaki sağlıklı vatandaşlar aramaya başladı. Merkez çeşitli hastanelere form ve broşür dağıtımına başlayacak ayrıca Ege ve Erciyes Üniversitelerinde bulunan "gönüllü havuzu"'ndan gönüllü denekler talep edecek.

300 TL ile 1000 TL Arası Ücret Ödenecek

İstanbul dışında bulunan gönüllü deneklerin her türlü masrafları karşılanacak ve şehire getirilmeleri sağlanacak.Yine ilaç deneyleri için gönüllü olan deneklere sigorta yapılacak. Deneklerden araştırmaya gönüllü katıldıklarını beyan eden bir sözleşmeye imza atmaları istenecek, sonrasında denej deneylerin yapılacağı günü bekleyecek. Ayrıca gönüllü deneylerin araştırmaya denek olmaktan vazgeçme halklarıda olacak. Deneklere 300 ile 1000 TL arasında bir ücret verileceği söylendi. 

Kamupersoneli.net

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
45 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler