İlave TV Muhabiri Arif Kocabıyık'a Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Hakaret Davası Açıldı

Sosyal medya aracılığıyla yaptığı sokak röportajlarında sorduğu sorularla gündem haline gelen ve son olarak ‘"Evinizi Suriyeli mültecilere açar mısınız" sorusuyla yaptığı röportajında adından söz ettiren Arif Kocabıyık'a dava açıldı.

GÜNDEM 26.04.2019, 16:54
İlave TV Muhabiri Arif Kocabıyık'a Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Hakaret Davası Açıldı

Çalışma hayatında güvenlik görevlisi olan ve video paylaşım sitesinde İlave TV adı atlında tartışma konusu olan gündem olaylarını video olarak yayınlayan Arif Kocabıyık'a dava açıldı.

Gündem konularını vatandaşlarla röportaj yaparak içerik haline getiren ve bunları daha sonra izleyicilerine sunan Antalyalı Arif Kocabıyık hakim karşısına çıktı.

RÖPORTAJLARI ÇOK KONUŞULDU

Ayrıca Arif Kocabıyık'ın;

"Evinizi Suriyeli mültecilere açar mısınız?" ve "Başkanlık sisteminden memnun musunuz?" ile "Poşet dağıtarak seçim çalışması yapılır mı" ayrıca Tanzim kuyruğu varlık kuyruğu mu" soruları üzerinden röportaj yapması sonrasında tanınan bir isim haline geldiği biliniyor.

Antalya Adliyesi'nde hakim karşısına çıkan Arif Kocabıyık açıklamasında ise;

"2008 yılından ve 2012 yılında Facebook'ta attığım yorumlardan dolayı bana Cumhurbaşkanına hakaretten dava açılmış.

Bu davada hakaret diye saydıkları şunlar: Ülkü Ocakları'nın bir paylaşımının altına, şimdiki sayın Cumhurbaşkanı'nın fotoğrafının altına ‘timsah gözyaşları' yazdığım için hakkımda, dönemin başbakanı (Recep Tayyip Erdoğan), o zaman cumhurbaşkanı değil, başbakana hakaretten-memura hakaretten dava açıldı." dedi.

Yorumlar (0)