İlber Ortaylı: Kültür Bakanlığı'ndan Danışmanlık Ücreti Almayacağım

Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı geçtiğimiz günlerde Kültür ve Turizm Bakanlığı danışmanlığına getirilmişti. İlber Ortaylı Bakanlık Danışmanlığı hakkında bir açıklama yaparak ücret almayacağını ifade etti.

İlber Ortaylı: Kültür Bakanlığı'ndan Danışmanlık Ücreti Almayacağım

Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, geçtiğimiz günlerde Kültür ve Turizm Bakanlığı danışman görevine atanmıştı. 

Bunun öncesinde ise İlber Ortaylı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştirmiş ardından şahsi kütüphanesini Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesine bağışlamıştı.

Bunların ardından kendisine yöneltilen eleştirileri İlber Ortaylı Hürriyet'teki köşesinde konu aldı. Bu bağlamda İlber Ortaylı'nın konu hakkındaki açıklamalarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

Açıklamalarında "Kitaplarımı bağışlamam anlayamadığım, daha doğrusu tasvip edemeyeceğim tepkilere neden oluyor" ifadelerine yer veren İlber Ortaylı kendi yaşına gelmiş bir insanın elinde tutmasının son derece uygunsuz olduğunu ifade etti. Ayrıca İlber Ortaylı "Ne kadar yaşayacağıma dair senedim yok Bazı iyi kütüphaneler ise artık kitap kabul edemiyor. Kapasiteleri dolmuş durumda" dedi.

DANIŞMANLIKTAN MAAŞ ALMAYACAK

Bakanlık danışmanlığı hakkında da çeşitli açıklamalarda bulunan İlber Ortaylı Kültür ve Turizm Bakanlığında ilk olarak 1977-1979 yılları arasında Ahmet Taner Kışlalı'ya danışmanlık yaptığını belirterek memuriyet ve maaşın söz konusu olmadığını devletle her zaman bildiğini paylaşmaya devam edeceğini vurguladı. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 14:47
YORUM EKLE