İlber Ortaylı’dan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a 30 Ağustos göndermesi

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nde tartışmalara konu olan 30 Ağustos'ta ulaşımın ücretsiz olması hakkında AK Parti'li Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın "O zaman ormancılık gününde de tatil yapalım" ifadelerinden sonra "'30 Ağustos, halkın genelini ilgilendiren bir bayram değildir" demişti. İlber Ortaylı'dan bu konuda flaş bir gönderme geldi...

GÜNDEM 20.07.2019, 18:46
İlber Ortaylı’dan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a 30 Ağustos göndermesi

Ünlü tarihçi Prof. İlber Ortaylı kişisel Instagram hesabı üzerinden paylaştığı Atatürk portresi ve mesajıyla AK Parti'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı için kullandığı sözlerine göndermede bulundu.

Geçtiğimiz gün Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda toplu taşıma araçlarının ücretsiz olmasını talep eden Meclis üyelerine, "30 Ağustos, halkın genelini ilgilendiren bir bayram değildir." diyen Aktaş'a, Ortayı'dan göndermeli paylaşım geldi.

Ortaylı paylaşımında ise;

"30 Ağustos, Başkumandanlık Muharebesi'nin kazanıldığı, Yunan Orduları'nın dağınık olarak ricata başladığı gündür. 30 Ağustos, Anadolu'dan asla çıkmayacağımızın belgesidir.

Birçok ülkede böyle bir tarihî gün yoktur; böylesine değerli bir zafere sahip olanlar da her zaman kutlar." dedi.

İŞTE O PAYLAŞIM

Yorumlar (0)