banner731

İlk nöbetçi Bakan Selçuk'tan flaş açıklama: Tüm nöbetçi öğretmenlere selam olsun!

TBMM’de ilk defa hayata geçirilen nöbetçi bakan uygulamasında ilk nöbeti Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tuttu. Selçuk tuttuğu ilk nöbet hakkında yaptığı açıklamada nöbetçi öğretmenlere selam yolladı.

GÜNDEM 22.10.2019, 21:01
İlk nöbetçi Bakan Selçuk'tan flaş açıklama: Tüm nöbetçi öğretmenlere selam olsun!

Türk siyasi tarihinde ilk defa TBMM’de nöbetçi bakan uygulaması başlatıldı.

Uzun süredir AK Parti milletvekilleri tarafından dile getirilen Bakanların milletvekillerini dinlememesinden dolayı böyle bir sistem getirildi.

İLK NÖBETİ BAKAN SELÇUK TUTTU!

TBMM’de ilk nöbetçi bakanda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk oldu. Türkiye Büyük Millet Meclisindeki (TBMM) "Nöbetçi Bakan" uygulamasındaki ilk nöbeti hakkında Bakan Selçuk, "Askerlikte ilk nöbet bana düşerdi genelde. Bakan oldum, Meclis'e 'Nöbetçi Bakan' uygulaması getirildi, yine ilk nöbeti ben tutum." Dedi.

BAKAN OLDUM İLK NÖBETİ BANA VERDİLER!

TBMM'de bir ilk olarak hayata geçirilen ve her hafta için 3 "Nöbetçi Bakan" uygulaması hakkındaki düşüncelerini sosyal medya platformu twitter üzerinden paylaşan Bakan Selçuk, "Öğretmenlikten hatırladığım 'sen gençsin, tutarsın' sözleriydi. Askerlikte ilk nöbet bana düşerdi genelde. Bakan oldum, Meclis'e 'Nöbetçi Bakan' uygulaması getirildi, yine ilk nöbeti ben tutum. Tüm nöbetçi öğretmenlere selam ederim, sizinleyim" ifadelerini kullandu.

Yorumlar (0)